Program do obslugi plików wiekszych od 300000x300000

Witam.

Czy istnieje program do obsługi plików graficznych większych od 300k x300k z obsługą plików *.raw?

Photoshop 64bit nie daje rady? Oczywiście na 64 bit systemie z duuuuużą ilością RAM?

Photoshop korzysta tylko z fizycznego ramu czy pamięć logiczna też wchodzi w grę?

te wymiary podajesz w pikselach!?

90 000 megapikseli?

25,4x25,4m przy 300ppi?

ponad 250GB nieskompresowanej 24-bitowej bitmapy?

a istnieje jakiś inny sposób na skompresowanie raw do jpg bez potrzeby ładowania całego pliku?

Skąd w ogóle wziąłeś tak wielki plik RAW? Bo nie sądzę, żebyś posiadał lustrzankę z taką matrycą.

plik raw mogę mieć takich rozmiarów bo edytowanie, dodawanie czy usuwanie zawartości jest bardzo proste, wystarczy wycinać linijki z innych obrazów (raw) i scalić w całość w odpowiedniej kolejności, po za tym nie ważne jakim sposobem mam tak duży plik, ja chce tylko odpowiedzi na pytanie czy można to jakoś skompresować do jpg nie koniecznie z wczytaniem całości do pamięci.

Obawiam się, że nie znajdziesz programu, który połknie taki plik RAW i przetworzy go na .jpg bez odpowiedniej ilości pamięci. Poczytaj jak działa algorytm kompresji jpg. Skoro piszesz, że sklejasz tak wielki RAW z mniejszych, to chyba jedynym wyjściem byłoby przetworzenie wsadowe początkowych RAWów na jpg, po czym ich sklejenie w jeden końcowy plik.

Właśnie problem polega na tym iż początkowe jpg przerobiłem na raw którego idzie bez problemu edytować binarnie i nie ma potrzeby babrania się w programach graficznych. Po za tym łączenie jpg już odrzuciłem ponieważ nie znalazłem programu który by robił to automatycznie i masowo, o czym z resztą pisałem już wcześniej kolaz-laczenie-zdjec-t421147.html

To ja powiem tak xD

Mając 260giga wolnego miejsca na dysku i fotosklepa cs5 jesteś w stanie pracować na grafice o rozmiarze 300000x 300000 px ;]

Chcąc go przerobić na jpg potrzebowałbyś jakieś 50giga więcej ze względu na to że jpg też coś zajmuje ;]

btw fotosklep się pluje że rozmiar jest niezgodny z poprzednimi wersjami ;]

edit

@down Może tworzy kolaż wielkości jakiegoś państwa widoczny z kosmosu ^^ oc wtedy 1px = kilka kilometrów :o

szujeq , masz klaster obliczeniowy? :smiley:

…a, tak na poważnie to co chcesz zrobić z wynikową grafiką? Drukować (w jakim formacie), wyświetlać na ekranie? Mam 99,9% pewności, że znacznie przekombinowałeś z tymi wymiarami… #-o

oczywistym jest, że gdybym posiadał odpowiedni sprzęt to prawdopodobnie bym się nie pytał o takie rzeczy, a tak to robię to dla samego siebie i z czystej ciekawości. Oczywiście mógłbym to wszystko złożyć w deep zoom composer ale mając ~30k zdjęć narobiłby tyle mniejszych plików, że mbr byłoby większe od samych plików wyjściowych, nie wspominając już o tym, że ten program strasznie długo wszystko przerabia … więc próbuje innymi metodami.