Program do odtwarzania filmow

Czy windows 10 ma jakiś program do odtwarzania filmów DVD z płyty ? Tak, żeby nie trzeba było instalować czego dodatkowego. Jeśli niema to jaki program do oglądania filmów byście mi mogli polecić ? Chciałem sobie zainstalować kmplayer 3.0.30 w wersji polskiej i w czasie instalacji odznaczyłem instalacje skórek, plików rozszezenia, podmienianie plików żeby kmplayer był domyślny, instalacje kodeków. Bez tego mi się zainstalowalo i gdy uruchomiłem to wszystko miałem w jezyku chińskim czyli jakies bohomazy. Wiec musialem odinstalować bo nie dalo się ustawić jezyka polskiego.
Może mi ktoś pomoc w mojej sprawie ?

Testowałem różne programy i skończyło się na uniwersalnym VLC. Dziabie praktycznie wszystko. Możliwe, że skróty będziesz musiał ustawić pod własne preferencje. Poza tym brak większych wad. Ma w sobie kodeki.

1 polubienie

o jakie skroty chodzi ? bo nie bardzo wiem. I podobno najnowsza wersja 2.2.4 posiada wady i podmienia pliki na swoje. Podobno tez jest brak opcji oglądania filmu na caly ekran. Niema tez opcji przewijania filmu strzałkami klatka po klatce. I większości vlc ma negatywne komentarze.
Więc co mi tu za śmiecia proponujesz ? Szukam czegoś dobrego z czego będę zadowolony.

Skoro masz aż tak złe zdanie o VLC Player, który defakto nie jest programem wyspecjalizowanym w odtwarzaniu DVD, a ma jedynie taką funkcję i obsługuje menu DVD, rodziały to bardzo proszę - coś co w 100% spełni twoje wymagania i jest wyspecjalizowane do odtwarzania DVD.

https://www.cyberlink.com/products/powerdvd-ultra/features_en_EU.html?&r=1
Wersja Standard PowerDVD 17 jedyne 44,99 EURO.

A tutaj darmowa wersja czasowa (TRIAL) do wypróbowania:
https://www.cyberlink.com/downloads/trials/powerdvd-ultra/download_en_EU.html?affid=2581_1274_540

1 polubienie

A to w Windows 10 nie ma już Windows Media Player? :slight_smile:
Możesz spróbować w takim razie ALLplayer i K-Lite Codec Pack.

google podpowiada
że można od 2015 roku pobrać Windows DVD Player
co daje chyba takie same możliwości … NIE WIEM BO NIE BĘDĘ MIAŁ DZIESIĄTKI

Zainstalowałem kmplayer 3.0.30 bez dodatkowych kodeków i próbuje wlaczyć ten film z plyty z folderu video_ts i niechce mi się film wlaczyc. Mam czarny obraz w kmplayer i pisze “rozpocznij odtwarzanie”.
Nie instalowałem po drodze zadnych kodeków w trakcie instalacji kmplayer. Czysty tylko sam odtwarzacz kmplayer zainstalowałem i film nie idzie. Może mi ktoś pomoc ?
Trace już pomalu cierpliwość :frowning:

uciekaj do linux manjaro hehe
ściągnij iso 1.2gb doinstaluj potem dowolny player i będzie alternatywa gotowa.

nie wiem o co Ci chodzi z tym iso1.2gb ?
Napisales bardzo nie jasno.

Zainstaluj TYLKO VLC. Nie instaluj dodatkowych kodeków i innych odtwarzaczy.

[quote=“Bartosz82, post:3, topic:525403, full:true”]
o jakie skroty chodzi ? bo nie bardzo wiem. I podobno najnowsza wersja 2.2.4 posiada wady i podmienia pliki na swoje. Podobno tez jest brak opcji oglądania filmu na caly ekran. Niema tez opcji przewijania filmu strzałkami klatka po klatce. I większości vlc ma negatywne komentarze.

Więc co mi tu za śmiecia proponujesz ? Szukam czegoś dobrego z czego będę zadowolony.
[/quote]Właśnie o skróty do przewijania, więc albo ustawiasz po swojemu, albo się przyzwyczajasz do kombinacji domyćlnych.

Może tak grzeczniej? Próbuję Ci pomóc, a Ty moją propozycję do kosza wrzucasz.[quote=“Bartosz82, post:7, topic:525403”]
Zainstalowałem kmplayer 3.0.30 bez dodatkowych kodeków i próbuje wlaczyć ten film z plyty z folderu video_ts i niechce mi się film wlaczyc. Mam czarny obraz w kmplayer i pisze “rozpocznij odtwarzanie”.
Nie instalowałem po drodze zadnych kodeków w trakcie instalacji kmplayer. Czysty tylko sam odtwarzacz kmplayer zainstalowałem i film nie idzie. Może mi ktoś pomoc ?
Trace już pomalu cierpliwość :frowning:
[/quote]To byłaby moja druga propozycja, ale coś starą wersję pobrałeś. Tu najnowsza.
Poszukaj menu płyty. Może jest w prawokliku. Już nie pamiętam, bo dawno temu z niego korzystałem a jeszcze dawniej z niego i DVD.

Następna opcja: Media Player Classic.