Program do odtwarzania oryginalnych płyt Blu-ray na Windows

Wiem o tym, ale na tę chwilę często nie obejmują one wszystkich katalogów, tylko wybrane wydawnictwa.

I plik może być za duży by domowa lub wycieczkowa sieć wydoliła.

Zainstalowałem na próbę Leawo Blu-Ray Player. Jest to program 32-bitowy i wymaga też takiej Javy, więc musiałem dodatkowo ją zainstalować. I mimo zainstalowania tej Javy nadal na niektórych płytach nie wyświetla się menu. Co jest dość problematyczne w momencie kiedy mamy na płycie dwie wersje filmu. Dodatkowo na pauzie wyświetla się reklama - oczywiście to rozumiem, w końcu jest to produkt darmowy. Ale faktem jest, że odtwarza każdą płytę.

Może jeszcze coś z tych.

WinDVD nie jest kompatybilny z 12 generacją procesorów Intela, bo to Intel zrezygnował z funkcji odpowiedzialnej za obsługę płyt Blu-ray.

Rozumiem. Myślałem że to producentowi WinDVD coś odbiło. Słyszałem wcześniej o usunięciu przez Intela obsługi AVX-512 ale nie SGX.

Swoją drogą, z artykułu wynika że problem dotyczy tylko płyt UHD (wymagane SGX, nowsze HDCP i nowsze HDMI), a zwykłe płyty Blu-ray będą się nadal odtwarzały. Zgłupiałem już, nie wiem komu wierzyć.

Nie rozumiem też dlaczego wspomniane jest że na nowszych sterownikach Nvidii i AMD również obsługa Blu-ray jest ograniczona. Coś usunęli w nowszych wersjach?

Ręce opadają… jeszcze bardziej.

Javy akurat nie instalowałem, ale jeśli menu ci nie działa, a masz dwie wersje filmu to w rozwijanej playliście powinny być wszystkie możliwe pozycje do odtworzenia. Ja akurat, jeśli mam wersję rozszerzoną filmu, to jest ona na oddzielnym dysku więc nie miałem takiego problematycznego przypadku.

Tak się nie dzieje. Nie pojawia się rozwijana lista - jest tylko jedna pozycja. Mam tak przy Obcy 2 i Terminator 2 - oba filmy Camerona i odtwarzają się tylko wersje reżyserskie, których nie znoszę :grinning:

Z tego co wiem chodzi o licencje na codec do BluRaya, jest drogi, dlatego w Windows go nie ma i jest z w programach z 2 drugiej ręki typu PowerDVD czy inne. Problemem jest też nagrywanie plików na te płyty ale to temat na osobny wątek.

Możesz ją wyświetlić wciskając F3 albo klikając ikonę listy w prawym dolnym rogu po rozpoczęciu odtwarzania. Albo klikasz prawym klawiszem myszy i wybierasz opcję z menu.

Ciekawostka: włączyłem sobie Człowieka ze stali i ku memu zdziwieniu pokazało się menu (Javy nie instalowałem) po którym mogłem nawigować tylko za pomocą klawiatury lub za pomocą kontrolera który wyświetla się na ekranie po włączeniu opcji z menu odtwarzacza. Program nawet wyświetlił stosowne powiadomienie że nawigacja myszą nie działa w tym tytule. Czyli wychodzi na to że nie we wszystkich filmach menu było robione za pomocą Javy. Nie powiem, miłe to.

OK. Dzięki, działa.

A z tą Javą to jest tak, że mam ją zainstalowaną, ale menu z Die Hard 3 się nie wyświetla, mimo że jest ono robione na Javie :grinning:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.