Program do odtworzenia plików .hns

Witam,

Próbowałem “wydobyć” filmiki z pewnej starej gry (bodajże z 99 roku), jednak na płytce CD są one zapisane w formacie “.hns”. Nie mam pojęcia, czym można te pliki odtworzyć, żadnych informacji nie znalazłem też w necie. Ktoś potrafiłby pomóc?

A próbowałeś uzyskać info programem MediaInfo?

Jeśli nie wykryje nic konkretnego to raczej będzie problem.

Wrzuć jakąś próbkę, sprawdzę na różnych programach u siebie ;]

MediaInfo nic konkretnego nie znajduje - wyskakuje mi jedynie rozmiar pliku…

@pio_95 - nie wiem, czy tutaj da się jakoś pliki wstawiać, więc jeden z nich wrzuciłem na serwer:

http://turbobit.net/fuaazzax94ui.html

Pyroman , a jesteś pewien że to jest filmik?

Bo mi nie wygląda to na format filmowy a zwyczajny plik danych.

Zresztą dopiero od niedawna producenci gier zaczęli filmiki zapisywać w postaci plików filmowych, wcześniej tzw. “filmiki” przechowywali plikach w swoim własnym formacie (zwykle to nie były filmiki zwyczajnie odtwarzane a opisy animacji według których film był animowany na bieżąco przez silnik gry).

Ręki sobie uciąć nie dam, ale tak mi się wydaje. Znajdują się one na płytce CD z grą, która w czasie odtwarzanie filmików “wariuje”. Poza tym nazwy tych plików oraz ich wielkość wskazują na to, że to są filmy.

Zdaje się, że jest to jakiś format, który został stworzony właśnie przez firmę, która zrobiła tą grę (Cryo Interactive, które już nie istnieje) i w necie nie znajdzie się programów go obsługują, bo takie pewnie po prostu nie istnieją.

I chyba na tym niestety skończymy. Nie sądzę, by coś oprócz gry mogło otworzyć te filmiki.

Chyba że “pobawisz się” w zgrywanie ich podczas gdy będą odtwarzane w grze.