Program do odwieżania ekranu

Witam,

Poszukuję możliwie jak najlepszych programów do odwieżania ekranu

Klawisz F5 ??

Co konkretnie chcesz odświeżać?

Raczej chodzi mi o odświeżanie ekrany jako że ta prędkość Hz :P,

To nie program odświeża tylko karta graficzna i w jej programie konfiguracyjnym możesz zmienić te ustawienia.

Takie rzeczy ustawisz w sterownikach karty graficznej.

Jeżeli masz Geforce (nowsze wer.) to masz Panel Sterowania NVIDIA. To ustawiasz dosłownie wszystko co dotyczy obrazu. w XP będziesz go miał w zasobniku, a v Viście : Panel Sterowania (systemowy)> i w wyszukiwarce wbijasz: NVIDIA i masz…

Raczej chodzi mi o bajery typu Refreshlock który pozwala softwerowo na zwiększenie możliwości odświeżania monitora chociażby do 120 Hz

Dodane 17.06.2009 (Śr) 12:17

częstotliwość

odświeżania ekranu

nawet jak obejdziesz zabezpieczenia powiekszenia rozdzielczości, typowy monitor komputerowy, że się tak wyrażę “gruby (z du*ą)” :smiley: po prostu wybuchnie,nawet nie zdążysz zadzwonić po straż. LCD również tego nie wytrzyma, ale prawdopodobnie tylko spali się, ale nie wybuchnie,120Hz to może mieć jakiś TV LCD/plazma/LED który ma matryce przygotowaną do wyświetlania obrazu z taką prędkością. Np. Mój philips 170S (17 cali) po odświerzaniu 75 Hz blokuje wyświetlanie, 60Hz to jest dla niego góra. A 120Hz a nawet 200Hz-to potrzeba jakiś Sony Bravia/ podobne TV z podłączeniem do nich kompa.

Aha czyli mój kolega musiał mi specjalnie to doradzić abym spalił mój nowy płaski LG :P?

no ale nadal poszukuje takiego programu. Jaką obtymalną w takim razie mogę dać te odświeżanie?

monitor: LG FLATRON L1952S?

Wejdź w sterownik ekranu, i jak masz np. 60Hz, zmień na 75Hz i zobacz czy monitor obsługuje jak tak to dalej aż dojdziesz do momentu że się wyłączy-wtedy ESCAPE i wrócisz do tej wcześniejszej. Tak sprawdzisz ile możesz max. osiągnąc przy swoim monitorze.

Ale nie ma możliwość dać więcej niż 75 ;

Może napisz w jakim celu chcesz to uzyskać?

no więc 75Hz jest optymalnym odświerzaniem więcej Twój monitor nie obsługuje i nic z tym nie zrobisz, a jak chcesz, to sa 2 wyjścia:

:arrow: nowy monitor

:arrow: możesz kombinować z jakimiś programami, ale jak Ci monitor wybuchnie, to wtedy będziesz miał nauczkę.