Program do odwracania dzwięku

Pozukuje programu lub ustawień w systemie gdzie moge odwróćic dzwiek stronami, tzn. W słuchawkach stereo dzwiek z prawej strony słysze wlewym glosniku słuchawek a dzwiek z lewej strony w prawym.

P.S. Chciał bym jeszcze sprawdzic czy moje przypuszczenia są trafne, wiec prosze o link do jakiegos programu ktury puszcza dzwiek najpierw w lewym glosniku a po tym prawym.

Np: Audacity

lub zobacz Tutaj

Mi chodziło aby w czasie rzeczywistym on to robil, bo niewiem czy moje słuchawki sa do dupy i zle je zmonowali… i mam odwrócone strony że lewy glosnik to prawy a prawy to lewy

a słuchawek odwrotnie nie zaloze bo niewyygodnie…

Pierwsze co przyszło mi na myśl to…

ffdshow i zabawa opcją Swap channels w konfiguracji dekodera audio ffdshow (zmiany powinny być oczywiście słyszalne przy odtwarzaniu plików wideo).

ffdshowswapchannelsco5.th.jpg

Winamp + plugin Channel Mixer albo Channel Swapper.

winampchannelmixerxn7.th.jpg

foobar2000

File Preferences Playback DSP Manager Reverse stereo channels

Poza tym sprawdź…

Panel sterowania Dźwięki i urządzenia audio Ustawienia głośników__Zaawansowane

… czy masz ustawione stereo, czy też inną konfigurację.

Jeśli jest w zasobniku systemowym (tray) dodatkowa ikonka audio - sprawdź konfigurację (mam na myśli oczywiście specyficzne ustawienia dla danej karty).

Możesz też skorzystać z programów do testowania, np. SoundCheck

Ja też miałem ten sam problem, lecz znalazłem rozwiązanie. Jest taki program jak Equalizer APO: https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/
Ma on możliwość odwracania dźwięku. Wystarczy, że uruchomisz Configuration Folder, klikniesz zielony +, następnie Basic filters | Copy (Copy between channels). Wyświetlą się cztery kwadraciki, połącz je strzałką. Zielone L połącz z czerwonym R i zielone R połącz z czerwonym L. Zapisz plik i wszystko będzie działać. :smiley:

@808rhino Hej, nie pamiętam jak ale problem rozwiązał się prawdopodobnie sam. Post ma już 12 lat i trochę szkoda, że nie mogę go edytować bo poprawił bym trochę ortografię : D Co Cię podkusiło do odkopania tak starego wątku : )

Mianowicie miałem ten sam problem, podłączając zewnętrzną kartę sieciową do USB, dlatego chciałem się podzielić tym rozwiązaniem, które odkryłem innym osobom szukającym jak rozwiązać ten oto mankament w swoim sprzęcie. To, że post ma 12 lat, nic nie znaczy, ważne, że problem rozwiązany. Pozdrawiam😀

Kliknij te trzy kropki przy poście.
Tacy archeolodzy czasem się ujawniają :wink: Moderatorzy mają zakaz zamykania starych wątków, taka polityka firmy :smiley: