Program do odzielania video od audio

Witam, potrzebuję pomocy i dlatego szukam jej tutaj oraz mam nadzieję że ją otrzymam.
Otóż potrzebuję oddzielić z pliku mkv audio od video.
Niestety program którego używam do konwersji a jest nim DVDFab wersja 11.0.2.2 nie spełnia moich oczekiwań.
Mam tu na myśli ścieżkę audio DTS-HD bo ukazuje się informacja iż takiej nie obsługuje lecz plus ten że obsługuje Dolby Atmos, podobno.
Niestety dźwięk oryginalny jest w DTS-HD i nie chcę już kombinować, itd.
Pytanie teraz do WAS jakim programem oddzielić taki dźwięk zrobić konwersję video do potrzebnego mi formatu oczywiście z taką samą ilością FPS jakim był oryginał i potem znów to wszystko połączyć i na koniec zrobić format wyjściowy Blu Ray aby móc potem całość nagrać na nośnik i móc odtworzyć na sprzęcie stacjonarnym ciesząc się jakością obrazu i dźwięku na kinie domowym ???
Jeszcze potem muszę też dodać do gotowego materiału także napisy.
Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.

luknij może to http://www.fizykon.org/dynamika/en_zasada_zachowania_energii.htm
plik ma pewną skończoną liczbe bitów i ekstraktując go i przekształcając do innego formatu nie da sie osiągnąć lepszej jakośc conajwyżej taką aby zasada zachowania energii została zachowana.
I teraz tak energie załóżmy jako zbiór bitów T ,wtedy ekstrakcja albo konwersja będzie wynikiem działania
T -dT
T-dT < T bo dT >0
T - plik
dT - konwersja
więc matematycznie nie da sie przekształcić pliku o niższej jakości do wyższej jakości a więc HD do Blueray.

To jest coś takiego np. masz 1 dm3 mleka i chcesz te mleko przekonwertowac na śmietane i póżniej przekonwertowac na 4dm3 śmietanki do kawy.No to śmietana ma większa gęstość niż mleko czyli po przekonwertowaniu mleka zostanie z 0,9 dm3 śmietany (zsiądzie sie)i póżniej żeby to rozlać do 4dm3 trzeba to wymieszać z 3.1 l wody .Wtedy z 1 dm 3 mleka otrzyma sie 0.9 dm3 śmietany i 4 dm3 śmietanki do kawy ,ale dlaczego tak sie dzieje.Bo śmietana ma większą gęstośc niż mleko a śmietanka niższą niż śmietana.I po przekonwertowaniu otrrzymuje sie mniejsza gęstośc niż wstepna a zatem niższą jakośc.Nie wiem jak prościej to wyjaśnić.

@BLADE2042 Testowałeś handbrake?

@anon58841377 oczywiście, że da się ten film przekonwertować do BlueRay. Nie zyska żadnej jakości, ale jeśli czytnik nie obsługuje innego formatu, to nie ma wyjścia jak zarżnięcie procesora konwersją :laughing:

MKVToolNix darmowy,prosty i najlepszy .
Wskazujesz plik mkv ,program pokazuje co jest w kontenerze ,zaznaczasz tylko ścieżkę audio i przyciskasz muksowanie , masz już wyodrębniony plik audio .Program działa również w drugą stronę , można dodać do kontenera inne ścieżki audio ,tagi czy napisy .