Program do odzyskania danych ze sformatowanej partycji

Witam,

Dziś (w zasadzie wczoraj) byłem zmuszony zrobić formata ponieważ mój komputer w ogóle się nie chciał włączyć :confused: zaciął się, byłem zmuszony zrobić reset. Po resecie włączam kompa, pokazuje się bootscreen i zamiast okna logowania… BSOD… Po próbach reanimacji wziąłem się za instalacje systemu… pomyślałem że sformatuję partycję E ponieważ na C (systemowej) pewien ważny plik (dokument w formacie HTML, rozmiar to kilka/kilkanaście kilobajtów), ale podczas próby sformatowania partycji E, instalator pierw zaczął formatować partycję C a dopiero później przeszedł do E o czym dowiedziałem się w trakcie formatowania partycji systemowej z ważnym plikiem. Partycje sformatowałem tak aby korzystała z systemu plików NTFS. Po sformatowaniu partycji C, zamiast na E, zainstalowałem na niej system.

Teraz więc proszę o jakiś program który pomoże mi odzyskać ważny plik ze sformatowanej partycji.

viewtopic.php?f=3&t=241919&start=0&st=0&sk=t&sd=a

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … nie+danych

pojawia się jeszcze ten bluescreen?? Jeśli tak to podaj kod błędu i ewentualnie plik, który go powoduje, jeśli jest takowy.

Użyj tych programów:

EasyRecovery

Get Data Back

i przejrzyj partycję w poszukiwaniu tego pliku. Te programy nie odzyskają pliku (wersje testowe), ale pozwolą sprawdzić, czy ten plik da radę odzyskać.

Do samego odzyskania użyj:

:arrow: PC Inspector File Recovery

:arrow: Instrukcja

Inny sposób, to odzyskać całą partycję, a potem spróbować spod linuxa Live-cd skopiować ten plik na np pendrivea:

Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

Polecam TestDisk. Sam musiałem go kiedyś użyć (coś się spsuło przy partycjonowaniu) i udało mi się odzyskać niemal wszystko. Trzeba tylko nie bać się pracować w trybie tekstowym :wink: