Program do odzyskania danych

Cześć wszystkim.

Jakiś czas temu komputer przestał się włączać wiec oddałem go do serwisu. Prosiłem o odzyskanie ważnych danych z pulpitu oraz kilku ważnych folderow z dysku D. Panowie jednak uruchomili system i odzyskali dane, ale nie te które powinni. Można coś z tym zrobić samemu? Jakiś program, odzyskiwanie systemu? Dziekuję za wszelkie podpowiedzi.

http://forum.dobreprogramy.pl/zdj%C4%99cia-znikn%C4%99%C5%82y-w-trakcie-wytnijwklej-jak-odzyska%C4%87-t484221/

Jeśli dane zdążyły się nadpisać, to są już nie do odzyskania. W każdym razie spróbować powinieneś.

Po odebraniu z serwisu komputer był 2 razy uruchomiony nic więcej. Rozumiem że mogę to zrobić bez wyjmowania dysku i podpinania go pod inny komputer.

Tak, programy z linku wyżej działają pod działającym systemem.

Dzięki wielkie. Mam nadzieję że się uda. Pozdrawiam

Programów i odzyskiwanych plików nie zapisuj na partycjach z których chcesz odzyskiwać dane.

Na partycji systemowej cały czas zapisywane są pliki tymczasowe, logi systemowe, punkty przywracania itp., więc dane mogły zostać nadpisane.

  1. Zastosuj ShadowExplorer

Ten program pomoże Ci odzyskać pliki zawarte w systemowym “Punkcie Przywracania Systemu”. W oknie programu wybierasz Dysk i Datę (punktu) kolejno rozwijasz drzewko folderów i eksplorujesz foldery > w prawym oknie zaznaczasz plik który Cię interesuje klikasz prawym myszy i wybierasz Export i wskazujesz miejsce zapisu odzyskanego pliku.

  1. Zastosuj Puran File Recovery > Wskaż Dysk > Zaznacz Głębokie skanowanie, ewentualnie Skanuj własną listę, kliknij w Edytuj i wybierz typy plików/dodaj swoje typy > Kliknij w Skanuj.

Tu pojawia sie mały problem, bo potrzebuję odzyskać folder z plikami z dysku D oraz plik outlocka z dysku C. Jeden i drugi plik są bardzo ważne. Pal licho ze zdjęciami filmami i innymi rzeczami. Chodzi mi tylko o te dwie rzeczy.

Ściągnij wersje Portable ww programów na pendrive i uruchom je z pendrive,a.

DamianH, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.