Program do odzyskiwania dancyh


(Diablos5555) #1

tak jak w tytule , mam pytanie czy jest jakiś program którym mógłbym się posłużyć do odzyskania plików z partycji C , chodzi mi o to aby po wgraniu nowego systemu operacyjnego na partycji C dało się odzyskać pliki które były tam przed instalacją systemu operacyjnego. Jeżeli znacie program , metodę , albo na internecie jest jakiś poradnik proszę o linki.

Z góry dziękuje za pomoc.

Diablos5555


(Adam Bialek) #2

W domowych warunkach rzecz niemożliwa. Generalna zasada -> na dysku, z którego chcemy odzyskać pliki, nie należy nic zapisywać.


(Drobok) #3

@up jest to rzecz niemożliwa w domowych warunkach tylko na nadpisanych plikach.

Masz program recuva, jednak jak kolega wyżej napisał. Jeśli masz wolne miejsce na dysku wydziel nową partycję programem gparted. Potem przerzuć na nią pliki interesujące cię. I instaluj. O ile nie masz obrazu systemu, płytki dedykowanej, bądź instalacji nienadzorowanej (samoczynnie odtwarzających wszystkie partycje do stanu surowego)


(floyd) #4

Coś mi się wydaje, że pytającemu chodzi także o programy, a nie tylko o pliki np. obrazków czy innych dokumentów. W przypadku programów nie wystarczy przekopiowanie plików bo w większości przypadków muszą być jeszcze dokonane odpowiednie wpisy w rejestrze i bez tych wpisów programy się nie uruchomią nawet jeśli wszystkie pliki będą dokładnie przekopiowane.


(pysiu) #5

są programy które potrafią odzyskać skasowane pliki jeden z dobrych to http://www.dobreprogramy.pl/EasyRecover … 11721.html

niestety płatny :frowning:

a tu masz inne http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html


(Gryf00n) #6

możesz tylko odzyskać pliki które pozostały nienadpisane

DiskDigger

PhotoRec

lub skorzystać z pakietu MiniTool za free

http://www.powerdatarecovery.com/

jeszcze istnieje alternatywa w postaci wolnego oprogramowania na linuksa

https://help.ubuntu.com/community/DataRecovery

http://www.noah.org/wiki/Forensics,_Und … a_Recovery


(Szawiza21) #7

Jak dla mnie najlepsza Recuva http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CDMQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.dobreprogramy.pl%2FRecuva%2CProgram%2CWindows%2C13044.html&ei=-1QETvHlC4Xcsgadqq20DA&usg=AFQjCNFrHsWzkrRNDva7mHZZzC6CwAWrHA