Program do odzyskiwania plików ze sformatowanego dysku


(Nadi) #1

Witam. Przez przypadek sformatowałam dysk, gdzie miałam ważne pliki. Myślałam, że formatuję pendriva, a jak tylko zorientowałam się o co chodzi aż jęknęłam z przerażenia. Bardzo zależy mi na odzyskaniu tych plików. Czy ktoś mógłby mi polecić w miarę skuteczny program, który będzie w stanie odzyskać mi wszystkie usunięte pliki? Będę wdzięcza za pomoc. Pozdrawiam.


(madus) #2

Polecam Hetman Unreaser -> http://hetmanrecovery.com/download/hetman_uneraser.zip

Parę razy odzyskałem nim usunięte pliki


(yanko wojownik) #3

Z darmowych moim zdaniem ten jest niezły http://www.dobreprogramy.pl/Puran-File-Recovery,Program,Windows,48695.html a nawet bardzo dobry.


(Nadi) #4

Dziękuję za pomoc. Poinformuję o wynikach.


(scripter1) #5

Ja ze swojej strony polecam program Recuva (http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Program,Windows,13044.html), darmowy i bardzo skuteczny bo odzyskuje nie tylko same pliki (dane zawarte w plikach) ale odzyskuje te pliki w ich oryginalnych nazwach a nawet w pierwotnej  strukturze folderów i podfolderów.

Ale pozwolę sobie jeszcze dodać że w takich przypadkach ważne jest w jaki sposób zostało wykonane formatowanie (pełne czy szybkie), w przypadku szybkiego formatowania szanse odzyskania są niemal 100% bo dane na dysku nie zostały w trakcie formatowania nadpisane (jak w przypadku pełnego formatowania) a jedynie oznaczone jako puste miejsce.

Również istotne w przypadku omyłkowego skasowania danych jest natychmiastowe zaprzestanie korzystania z dysku/partycji na której one były by nie zostały one nadpisane (w przypadku partycji systemowej zalecałbym wręcz wyłączyć zasilanie by system nie nadpisał skasowanych danych a do odzysku użyć systemu uruchamianego z innego dysku). I oczywiście przy odzyskiwaniu danych miejsce do zapisu odzyskanych plików wybieramy na innym dysku/partycji niż ta na której one były.


(yanko wojownik) #6

 Zwykłe formatowanie (nawet pełne)  nie nadpisuje raczej  danych, zapełnienie dysku kolejnymi lub użycie konkretnego programu, który jest preferowany do tego aby dane zostały nadpisane (funkcja dostępna choćby w popularnym CCleaner)  mogłoby je nadpisać.


(Dpartakserkses) #7

Odzysk jest możliwy tylko po szybkim formatowaniu. Pełne formatowanie kasuje dane bezpowrotnie.

Był już wątek, w którym ta kwestia była wałkowana:


(Nadi) #8

Witam. Programy pomogły, odzyskałam swoje pliki. Ślicznie dziękuję za pomoc.


(Gryf00n) #9

Do odzysku partycji wraz z zawartością można użyć