Program do optymalizacji rejestru

poszukuje programu do automatycznej naprawy i optymalizacji rejestru. z gory dziekooje.

Do optymalizacji

http://instalki.pl/download/index.php?a … submit.y=9

Darmowy:

:arrow: RegCleaner 4.3.0.780

Trial:

:arrow: jv16 PowerTools 2005 1.5.0.276

w tych programach znajdziesz automatyczne czyszczenie rejestru.Jednak polecam ci czyscic rejestr recznie.I pamietaj ze zawsze masz tam kopie zapasowa gdybys za bardzo sie rozkrecił z czyszczeniem.

Program Registry Mechanic jest bardzo dobry, ale płatny.

myśle , że warto używać tandemu do czyszczenia rejestru bo nie ma jednego najlepszego , który odkryje wszystkie zbędne wpisy . Tutaj cenne są indywidualne doświadczenia .

Jest taki program praktycznie nieznany a darmowy, nie pomijajcie go w przyszłości doradzając innym , autor na swojej stronie prosił by go rozpowszechnić , niedługo będzie dostępna nowa wersja, program robi kopie usuwanych wpisów i interfacem przypomina troche reg supreme http://images.webattack.com/screenfiles/regscrubxp.gif , pobranie dostępne na stronie autora http://www.lexundesigns.com/LexunFreeware/index.htm :slight_smile: .

Aby zoptymalizować rejestr , można po wyczyszczeniu go ze zbędnych wpisów poddac procesowi scalania pustych obszarów po usuniętych kluczach . Ten zabieg przeprowadzi NTREGOPT NT Registry Optimizer http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

ps. z odpłatnych wg. mnie najlepsze są : jv16 , tuneup utilities 2004 i ace utilities .

Polecam także CCleaner , czyści nie tylko rejestr ale wiele zbędnych plików zaśmiecajacych system i jest darmowy http://www.idg.pl/ftp/pc_5806/CCleaner.1.17.094.html . Rodzajem updateu , zamieszczonym nie przez samego autora , lecz bardzo użytecznym , który poszerza możliwości programu jest opracowany przez jego entuzjastów dodatek w postaci zipa (należy go rozpakowac w folderze ccleaner) . Do pobrania stąd http://forum.ccleaner.com/index.php?sho … #entry3546 zaznajamiając się przy okazji z listą dodatków , usprawnień :slight_smile: .

Dobrze, że o tym napisałeś - i ja zamiast słowa “można”, pozwolę sobie zamiennie użyć słów “trzeba koniecznie”!

Wszyscy nagminnie używamy progsów do czyszczenia rejestru, co oczywiście jest nieodzowne - ale zapominamy o tym, ze po wielokrotnym czyszczeniu wpisów - pozostają kolosalnej wielkości i częstotliwości luki po usunietych wpisach.

Mówiąc wprost nasz rejestr jest totalnie poszatkowany - co wpływa zarówno na jego objętość, jak i proces (szybkość) uruchamiania systemu i jego ogólną optymalizację! :slight_smile:

I jakkolwiek dbamy o częstą defragmentację plików - to zupełnie nie zwracamy uwagi na defragmentację Rejestru, a powinno się to robić wprost proporcjonalnie do częstotliwości czyszczenia Rejestru!

Polecam jeszcze jeden program do defragmentacji Rejestru - Registry Compressor

http://www.rosecitysoftware.com/RegistryCompressor/

Oczywiście przybliżony efekt osiągniemy wpisując w DOS-ie komendę

scanreg /fix

przed defragmentacją dobrze jest zrobić kopie rejestru i tu sprawdza się Erunt , szybko wykona backup i zawarty jest w pakiecie , do pobrania z linku , który podałem :slight_smile: .

Na stronie dostępny jest także polski plik językowy , należy go rozpakowac w folderze Erunt :wink:

Do defragmentacji rejestru można także użyć darmowej aplikacji Pagedefrag 2.3 http://www.sysinternals.com/ntw2k/freew … frag.shtml .