Program do pełnej synchronizacji kalendarza Google z powiadomieniami - Mint 18.3

Tak jak w temacie aplikacja porzadna do Mint 18.3 dla Kalendarza Google z synchronizacją pełną czyli nie tylko odczytanie, ale zmiany, dopisywanie i obsługa powiadomien z kalendarza o zapisanych zdarzeniach itp.

Próbowałem rózne aplikacje w łącznie z Evolution, ale tak nie działa. Najlepiej jakby na Linuxa był poprostu Google Kalendarz :wink: Do E-mail uzywam Geary. Sam Mint połączony z kontem Google.

Ja mam Thunderbirda połączonego z kalendarzami Google.

2 polubienia

Czyli nie ma aplikacji samodzielnej do obsługi kalendarzy z synchronizacją i powiadomieniami w Linuksie?

Jest takie coś dla Cinnamon. Niestety ostatnio miałem problem ze zmuszeniem go do pracy na Buster, ale możesz sprawdzić.

Nawet działa :slight_smile: Tylko wpisywac trzeba na smartfonie :stuck_out_tongue:

Jakiej wtyczki używasz w Thunderbirdzie i czy z Thunderbirda z tej wtyczki kalendarza wyskakuja powiadomienia systemowe w Linuksie czyli Mint 18.3 Cinamon?

Thunderbird nie potrzebuje wtyczki, natywnie obsługuje kalendarz Google i wiele innych. Ja postawiłem akurat własny serwer caldav/carddav. Bardziej pod książkę adresową, ale z czasem będę migrował z google na radicale. Użytkownicy uwierzytelniani przez ldap, a kontakty i terminarz trzymam w MySQL.

Chrome i aplikacja kalendarza od Google, Chrome będzie przysyłał powiadomienia.

Do thubderbirda potrzeba dwie wtyczki do pełnej obsługi. Lightning i providers for lightning