Program do pisania i tworzenia tabelek

Witam

Potrzebuję program do pisania i do zrobienia tabelki. Konkretnie tabelki aby wpisaćprzedmiot ,oceny i ocenę na koiec roku.Chodzimiaby byłto łatwy programi do Windows 8

Tabelkę o jakiej mówisz zrobisz w dowolnym edytorze tekstu Np Word ale nikt ci nie zastąpi myślenia co do szczegółów.

Jeszcze lepiej zrobisz to w arkuszu kalkulacyjnym Np Excel lub inny arkusz kalkulacyjny gdy masz np LibreOffice (darmowy).

W arkuszu kalkulacyjnym taka tebelka będzie ci np sama liczyć średnią z ocen jak to zrobisz.

Takie rzeczy powiniem umieć uczeń gimnazjum jeżeli informatyke traktuje poważnie a nie jako zabawke do grania.

Cześć,

 

Do tak prostej czynności wystarczy skorzystać z Excela Online lub Arkuszu Google

Wystarczy zwykła kartka w kratkę

Excel i robisz tak. W jednej kolumnie masz przedmioty w innych oceny. W kolumnie następnej czyli na przykład H musiaz dać polecenie =SUMA(i zaznaczyć caly wiersz z ocenami) i tak dla każdego przedmiotu. W następnej kolumnie dajesz polecenie =(i tu wpisujesz współrzędne pola suma i wpisujesz po tym/i dajesz liczbę ocen ile wpisałeś). Czyli jeśli masz przedmioty w kolumnie A oceny w kolumnach od B do G a w drugim wierszu masz np. Fizykę to w polu suma powinno być polecenie =SUMA(B2:G2) a w polu średnia powinno być =(H2/6. To jest taki prosty sposób inny sposób jest taki, że pole średnia programujesz przed wpisaniem ocen ale to jest z wykorzystaniem polecenia Jeżeli i za dużo pisania, po za tym musiałbym wejść na komputer, żeby sprawdzić tą drugą metodę czy na pewno działa. Jak chcesz odezwij się na priv i podaj przedmioty oraz ile masz najwięcej ocen z przedmiotu jakiegoś. Nie oceny a ile ocen. To postaram się na jutro ułożyć Ci gotowy plik w którym wpsiujesz tylko oceny a reszta robi się sama. :slight_smile:

Właśnie mnie olśniło i zamiast tamtego sposobu wystarczy jak dasz tylko koumne średnia i polecenia =SREDNIA(i tu zaznaczasz caly wiersz z ocenami) hahaha. Jezu a ja tu cuda wymyślam :stuck_out_tongue: tylko nie pamiętam czy wtedy Excel dobrze zliczał puste pola niech ktoś napiszę. Ale jak mówiłem na jutro mogę Ci zrobić ten arkusz bez problemu