Program do pisania na zdjęciach

Witam szukam jakiegoś prostego programu do rysowania strzałek oraz pisania na zdjęcisch tak jak na załączonym zdjęciu.
Proszę o jakieś informacje jak to zrobic!

Nawet Paint sobie z czymś tak prostym poradzi.

1 polubienie

A jak chcesz by wymiarowanie wyglądało w miarę profesjonalnie to zainteresuj się komercyjnym AutoCAD’em lub darmowym Inkscape

Serio? Autocad do opisywania zdjęć?

Ja przez chwilę się zastanawiałem i szczerze mówiąc - nie wiem czy jest rozsądne darmowe rozwiązanie. Raczej skłaniałbym się ku Inkscape’owi, bo tam da się robić kształty (linia) i nadawać im style na końcach.

tu jest to pokazane

@freshmeat Dlaczego Paint sobie nie poradzi? Bo trzeba rysować strzałki od zera, nie obrócisz ich bezstratnie bo tam nie ma warstw. Dla jednego obrazka - zgoda, ale jak masz 500 takich to zajmie to tydzień…

1 polubienie

A Tobie co znowu nie pasuje w AutoCAD’zie? Nie mam pojęcia co ktoś ma na swoim komputerze. Dość popularny soft.
To tak jakbyś wyśmiał, że ktoś proponuje Adobe Photoshop - przecież jest DARMOWY Gimp

Zaproponowałem przecież też Inkscapepe

Kolego emailpawel wykonuj to jak radzi freshmat systemowym programem Paint.

Niepotrzebne są mniej czy więcej skomplikowane programy. Po co?

Jeśli to jedna grafika to będzie najprostszym rozwiązaniem. Choć skłaniałbym się przy Paint.NET - równie prosty a dający jeszcze możliwość pracy na warstwach.
Nie wiem czy najwygodniejszym gdy obrazków kilka, kilkanaście.

Photoshopa też nie polecam z tego samego powodu, chociaż sam bym pewnie jego użył… Ale skoro nie wiem co kto ma na kompie to nie będę polecać płatnych rozwiązań :slight_smile:

Poziom złożoności AutoCAD i Inkscape jest podobny. O ile produkt Autodesk nie jest bardziej intuicyjny… tak więc argument wyssany z palca.

Ale skoro nie wiem co kto ma na kompie to nie będę polecać płatnych rozwiązań

z podobnego powodu (nie wiem czy już nie ma) ja polecam AutoCAD

… jest tu jakiś zakaz polecania płatnych programów? Jeśli nie to prz@#$%dalasz się tylko dla zasady!

A Ty się może uspokój, bo robisz burzę z małej nieistotnej rzeczy zachowując się przy tym jak burak.

1 polubienie

Skorzystałem z forumowej wyszukiwarki i jedyną możliwością usunięcia tu konta jest zwrócenie się do któregoś z administratorów.
Tak więc oficjalnie zwracam się do Ciebie @LORDEK - proszę ostatecznie i nieodwołalnie usunąć moje konto z tego pikującego poziomem portalu.

Polecanie płatnych programów do narysowania strzałki… co to się porobiło na tym świecie. Inkscape i GIMP są wystarczająco dobre, a darmowe. Nawet W LibreOffice Witer się da (importujemy obrazek, a strzałki dostawiamy z autokształtów).

…czy ja mu każę kupować!!! Jeśli ma to niech użyje. Jak dla mnie to wymiarowanie w AutoCAD’zie to sama przyjemność i chyba w żadnym innym proces ten nie jest równie intuicyjny i przy tym modyfikowalny.

Z resztą zaraz potem poleciłem Inkscape!

@LORDEK - ile mam czekać na realizacje mojej w/w prośby?

Wystarczy IrfanView. Edycja i funkcja malowania

Dlaczego wymagasz żeby ktoś to robił za ciebie?

https://www.dobreprogramy.pl/MojProfil.html
https://ssl.dobreprogramy.pl/UsuwanieKonta.html

Inna sprawa, może najpierw łyknij trochę nervosolu, bo coś porywczy jesteś dzisiaj :stuck_out_tongue_winking_eye:

Polecam edytory screenshotów - idealne żeby coś wskazać, opisać i wysłać dalej - w pracy w IT niezastąpione.
Darmowy - Greenshot
Płatny - SnagIT

Nie napisałeś na jaki system operacyjny to podrzucę coś na telefon :wink:
https://www.bosch-professional.com/static/specials/toolbox-app/pl/pl/