Program do pisania programów

Witam,

poszukuje programu do pisania programów… Nie chodzi mi o znajomosc C++ czy innych języków ale chodzi mi o program, w ktorym bede wybieral tylko opcje jakie maja byc w programie itd… Wiem, że takie coś jest bo miałem to kiedyś ale gdzieś się zapodziało…

Pozdrawiam,

Baba Jaga:D

ja też szukam takiego programu…

Coś takiego nie istnieje. Zawsze na jakimś poziomie złożoności trzeba napisać jakąś linijkę kodu w takim czy innym języku.

Ryan nei proszę cię o takie komentarze. Taki program istnieje i proszę o nazwę czy link a nie o takie wypowiedzi…

Taki program nie istnieje czy Tobie się to podoba, czy nie. Możesz sobie w wielu edytorach zasobów wyklikać wygląd interfejsu programu, ale nic się samo nie będzie wykonywało, nic się samo nie napisze. Gdybyś miał choć odrobinę pojęcia o tym jak sie tworzy oprogramowanie to tego pytania wcale by nie było. Chcesz - czekaj na linki do aplikacji, które nie istnieją…

Baba Jaga , nie chodzi Ci przypadkiem o jakiś kreator, do tworzenia stron internetowych, bo według mnie z opisu tak wynika :?

bo coś takiego NIE istnieje.

ISTNIEJE. Kreator do stron a kreator programów… Chodzi mi o kreator programów! !!

tak czy siak to bez znajomości języka C i tym podobnych się nie obejdzie

Baba Jaga, do licha, nie istnieje.

Ale załóżmy przez chwilę, że istnieje - opisz proszę jak to ma działać. Udowodnię Ci, że jak sie nie postarasz, Twoja wizja takiej aplikacji to czysta utopia. NIE DA SIĘ pisać aplikacji bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania lub języka skryptowego. Nawet programowanie klocków LEGO wymaga liźnięcia specjalnego języka. Więc zrób mi tą przyjemność i przestań się upierać, że istnieje coś, co nie istnieje.

Istnieje tylko coś takiego jak program do tworzenia instalatorów - w tego typu programach są kreatory, za pomocą których tworzy się pliki wykonywalne, czyli programy. Poza tym nie znam innych kreatorów programów - Baba Jaga - pogódź się z tym, że nie masz racji.

Może chodzi Ci o IDE -zintegrowane środowisko programistyczne? np. Microsoft Visual Studio -> zielonym może to przypominać kreator.

kamil4lo: nawet stworzenie instalatora wymaga odrobiny skryptowania. :slight_smile: Przykładowo MSI mogą mieć (i mają) prosty język skryptowy do opisywania warunkowych instalacji (na zasadzie: jeśli system X i architektura Y to wykonaj Z).

Dokładnie to samo pomyślałem (i o tym napisałem) - można w edytorach zasobów wyklikać sobie design okienka, ale nie jego funkcjonalność. :slight_smile:

Jest ILLUMINATION SOFTWARE CREATOR , ale trzeba troszkę go obcykać i mieć podstawy logiki i rozumieć schematy blokowe. Nie jest trudny, ale trzeba trochę pracy włożyć, wszystkie “how-to” są po angielsku. W wersji demo możesz ułożyć tylko 10 bloków, wersja pełna jest płatna około 40$. Próbowałem, ale program, który chcę zaprojektować potrzebuje więcej bloków niż 10, więc na razie zrezygnowałem, na pełną wersję mnie nie stać, tym bardziej, ze nie mam zamiaru płacić za jednorazowe użycie programu. Demówka jest tu gdzieś w repozytoriach dobreprogramy.pl