Program do pobierania palety 256 kolorów ze zdjęcia

Witam wszystkich

Niestety jak na złość skończył mi się trial Photoshopa, a potrzebowałbym go jeszcze dosłownie na kilka, kilkanaście zdjęć. W tym programie jest ta funkcja i jest wręcz idealna dla mnie. Wystarczy wybrać Menu Obraz, następnie tryb, a na końcu kolor indeksowany. Teraz jeszcze raz to samo tylko na końcu wybrać tablica kolorów i zapisujemy paletę.

Sprawdzałem w Gimpie i w Paint.net ale nie znalazłem tej funkcji.

Może ktoś zna programy, które miały by taką funkcję jak Photoshop do pobierania palety 256 kolorów ze zdjęcia i zapisywania jej najlepiej w formacie ACT.

shift+del to magiczna kombinacja która potrafi przywrócić do życia photoshopa, czasami potrzebny jest też regedit.

Podobno w virtualboxie czas może przestać płynąć, ale cii… :stuck_out_tongue:

Dzięki za wsparcie ale to nie o to chodzi. Jeśli już o tym mówimy to dla mnie szybszym sposobem było by ściągnięcie seriala z internetu i stała aktywacja - dosłownie pięć minut i po sprawie ale tak jak wcześniej wspomniałem to nie o to w tym wszystkim chodzi. Ja bardzo często pracuje na tej opcji z pobieraniem palety kolorów i przydała by mi się jakaś LEGALNA alternatywa w stosunku do Photoshopa.