Program do podgłaśniania plików mp3 (nie MPGAIN) dla Maca

Hej.

Mam smartfona z Windows Phone 7 i denerwuje mnie, że mimo posiadania dobrych słuchawek, odtwarzacz gra strasznie cicho. Chciałbym sobie ‘‘podgłośnić’’ moją bibliotekę :slight_smile:

Próbowałem MPGainem, ale za mało podgłaśnia :confused:

Próbowałem też Audacity, ale kiedy wrzucam ponad 250 utworów, to po 1 trwa to ponad godzinę, a po drugie przy setnym, nie wiedzieć czemu, kończy mi się miejce na dysku. Poza tym nie potrafię zapisać kilku na raz w mp3.

Teraz pytanie do was. Znacie może jakiś dobry program, który może mi pomóc? Byłbym wdzięczny za propozycje :slight_smile:

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

PS. Lepiej, żeby program był na Maca, ale jak nie ma innego wyjścia to na upartego może być też na Windowsa :slight_smile:

  1. Kwestia elektroniki…

  2. lub kwestia oprogramowania.

Bez znaczenia, które z powyższych dwóch wpływa na niski poziom głośności powinieneś wiedzieć, że:

  • sztuczne zwiększanie głośności plików audio zmniejsza jakość nagrania,

  • przy wyższym poziomie głośności pogarsza się jakość dźwięku generowanego przez elektronikę.

Wiedzieć czemu. Pliki przechodzą konwersję mp3 -> wav -> mp3, a format wav, jako bezstratny swoje waży (w bajtach).

Poza tym głośne słuchanie muzyki powoduje trwały uszczerbek na słuchu.

Może masz jakieś duże słuchafony, a twój telefon nie ma wystarczającej mocy, żeby je napędzić?

Może masz muzykę w słabej jakości. Zauważyłem, że mocno skompresowane mp3 (pokroju 128kbps) często brzmią znacznie ciszej niż np pliki flac.

Może masz ustawione w telefonie ograniczenie głośności (w celu ochrony słuchu), takie ustawienia były kiedyś w playerach Sony, w Sansach jest ciszej, jeśli ustawi się region na “Europa” (za to kochamy UE :/)…

Mam HTC HD2, na którym można mieć i androida i windowsa. Wiem, że jest to kwestia oprogramowania, bo na androidzie grał dużo głośniej, a jakości wcale nie brakowało. Udało mi się podgłośnić pojedyńczy utwór w audacity i jakoś nie umierałem z braku jakości. Wystaczy zrobić to z umiarem.

Poza tym ja tylko spytałem o ten program ze świadomością, że takie operacje źle odbijają się na jakości.

Ponawiam pytanie: Czy ktoś zna może program, który mógłby mi pomóc? :slight_smile:

W http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html jest opcja podbijania głośności o : 100% ; 150% i 200% . Proponuję bez przesady, wypróbuj najlepiej na jednym nagraniu wszystkie zakresy i dopiero zdecyduj.