Program do podgłaśniania ścieżek dźwiękowych


(Taki sam) #1

Witam, poszukuje programu jak w temacie, do podgłaśniania ścieżek dźwiękowych filmów jakie posiadam. Niestety filmy jedne są głośniejsze inne nie. Chciałbym ustawić u siebie wszystkie na jednolitą siłę głosu. Można to wykonać jakimś programem ?


(Leszek2204) #2

spróbuj program Audacity 1,3 beta


(deFco247) #3

Po co 1.3 beta, skoro dostępna jest wersja 2.*?

http://audacity.sourceforge.net/


(Taki sam) #4

dzięki :slight_smile:

Ups a jednak nie specjalnie te programy nadają się do tego celu. Nie ma jakiegoś w którym dałoby się podgłośnić ścieżkę dźwiękową bez wyciągania ścieżki z filmu i łączenia jej ponownie ? Ewentualnie jakim programem wyseparować ścieżkę dźwiękową do tego celu i jakim ją połączyć bez konwersji filmu. Aby nie zmienić jego jakości ?


(deFco247) #5

Jeśli film jest zapisany w kontenerze MKV (ma takie rozszerzenie), to jest mkvtoolnix : https://www.bunkus.org/videotools/mkvto … loads.html


(SMDOBPRO) #6

Tak ,możesz wykonać to jakimś programem.

Tylko nie piszesz drogi kolego czy zamierzony efekt chcesz uzyskać na stałe czy doraźnie bo np.niektóre ścieżki dźwiękowe są mało słyszalne.

Tu koledzy którzy odpowiadają z góry założyli że chcesz to zrobić na stałe,więć jeśli na stałe a tych filmów jest trochę to oczywiście wymaga to czasu.

Jako że pytasz o rzecz banalną to cóż próbuj np.programem Format Factory.Po przeciągnięciu pliku w okno FF i wybraniu formatu wyjśiowego masz tam możliwość ustawienia głośności wyjściowej (wskaźnik głośności) i tam możesz to zmienić w dB .Czy program będzie obrabiał tylko ścieżkę audio zostawiając wideo w spokoju (zakładając że w strumieniu video nic nie zmieniałeś) tego nie wiem,Jaki będzie efekt końcowy trudno przewidzieć bo program z “urzędu” zmieni ci głośność ścieżki dźwiękowej o zadana wartość i mogą wystąpić miejsca gdzie dźwięk będzie przesterowany jeśli przesadzisz z głośnością.

Znacznie lepszym wyjściem jest wyodrębnienie samej ścieżki dźwiękowej i dalsza obróbka w zewnętrznym edytorze audio,bynajmniej ja bym tak uczynił, a całość “zszył” np VirtualDubem,ba… nawet można by było użyć VDub-a do edycji ścieżki audio w przypadku gdyby zachodziła potrzeba zmiany głośności (plus ew. inne parametry jak np regulacja barwy dźwięku) z różnym parametrem w różnych miejscach klipu przy pomocy edycji tzw. krzywych i co ważne miałbym 100% pewność że program “nie czepi” się ścieżki video a pracował będzie tylko na audio (oczywiście trzeba ustawić te opcje) i w tym wypadku znacznie skróci to czas obróbki materiału ponadto można zobaczyć wpływ ustawień dowolnego fragmentu klipu przed ostatecznym “zszyciem” ścieżek i ewentualne naniesienie korekt np desynchronizacja audio do wideo gdyż jest tam możliwość podglądu i przesuwania także w trybie graficznym.

Tak więc podsumowując temat video to temat rzeka (mnogość formatów,kodeków typów kontenerów i programów do ich obsługi i obróbki) i żebyś nie poległ na tym polu :wink: (czyt. szybko się zniechęcił).

Jeśli tylko chcesz tylko oglądać filmy a ścieżka dźwiękowa nadal za cicho pomimo ustawienia suwaków regulacji na full użyj któregoś z odtwarzaczy który ma możliwość regulacji powyżej teoretycznej 100% taką możliwość ma chyba Vlc-player (chyba 200%).

ps VDub w pracuje na Avi ( kodowanie i zapis ) choć otwierać można prawie wszystkie klipy.Co do wyseparowania ścieżki dźwiękowej metod i sposobów wiele czasami zależnych od typu kontenera (można chociażby próbować w Format Factory).