Program do podpisów elektronicznych + edycja pliku

Hej,

poszukuję programu w którym będę mógł dodawać podpisy elektroniczne (tj. odręczne) przy użyciu LCD Signature Tablet. Generalnie chodzi mi o to, że potrzebuję mięć w jednym pliku edytowalną tabelkę, do której będę mógł wpisać datę, imię i nazwisko a w kolumnie obok gość będzie się podpisywał.

Kontaktowałem się z supportem Office i otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości (nie da się wprowadzić tego podpisu z tego urządzonka na arkusz) w przypadku Worda oraz Excela. W programie SignDOC, którego przeważnie używamy do innych celów nie ma opcjii edytowania (pisania) po PDF.

Jakieś pomysły, programy lub może inne rozwiązanie?

Pozdrawiam

Generalnie powinny działać plugsy z Topaz’a:
http://www.topazsystems.com/plugins.html
Ale to już bardziej zależy od posiadanego sprzętu.

Zainstalowalem ten plugin do Worda i Excela.

I w obu przypadkach wywala mi blad: “Unable to open COM9. Either is does not exist, or is in use by another program”. Szukalem opcji, zeby przelaczyc jakos zeby sciagalo z USB, ale niestety nie znalazlem. Sam ten plugin rozwiazywalby mysle moj problem, ale no wywala ten blad. Ktos ma jakis pomysl?

Btw. podczas instalacji pluginu trzeba wybrac model tableta topaz (czy cos w tym stylu) wiec moze jest szansa ze dziala to tylko na ich urzadzeniach ?? Ja posiadam tablet wacom STU-500B i office 2013. Dziala bez problemu np w programie SignDOC.

No… problem z portami to już kwestia sprzętu. Nowe lapki mają z tym notorycznie cyrki. Z tego co pamiętam, chodzi o remap portów wirtualnych (bo tak są rozwiązane COM’y dziś) na sprzęt fizyczny. Lapek musi mieć gdzieś w biosie opcję fizycznego przypisania com’ów do “gniazdek” i później wystarczy taki sam przypis zrobić w systemie.
Jeśli nie ma tego, to będzie problem. Można to ogarnąć wtedy dodatkowymi kartami sprzętowymi.
To jest taka sama sytuacja jak przy serwisie kas. Masa zestawów serwisowych po prostu nie chce działać poprawnie z nowszym sprzętem.