Program do połączenie zdalnego pulpitu poprzez sieć LAN

Poszukuję programu to zdalnego pulpitu. Próbowałem użyć UltraVNC jednak nie potrafi on połączyć się z drugim laptopem. Laptopy są połączone poprzez zwykły kabel rj45 i widzą się nawzajem.

Użycie zdalnego pulpitu windowsa odpada ponieważ mimo połączenia bezpośredniego prędkość działania pozostaje wiele do życzenia.

ja polecił bym TeamViewer

TeamViewer potrzebuje internetu by można było podłączyć się zdalnie do pulpitu. Jeden z laptopów tego internetu nie ma. Nie udostępniam go, ponieważ nie jest to niezbędne. A z racji internetu mobilnego nawet niewskazane dla mnie jest udostępnienie internetu dla 2 komputerów.

Masz na myśli mstsc? Pracuje na nim niemalże codziennie, nie stwarza żadnych problemów, prędkość połączenia miedzy punktami to około 5 mbps, przy połaczeniu 1mbps/256kbps też działa, mniej komfortowo ale da się pracować. Jeżeli łączysz się po LAN i masz problem z wydajnością połączenia to zacznij od sprawdzenia switcha, może on zawodzi. Inne rozwiązanie z którego korzystałem to RealVNC.

Nieprawda ;).

Zamiast id partnera wpisujesz IP drugiego kompa, wybierasz zdalne sterowanie i jazda. Sprawdzane przed chwilą, wszystko śmiga.

http://www.teamviewer.com/pl/kb/40-Can- … -only.aspx

Dokładnie, z TeamViewer można korzystać również w sieci LAN bez łączenia się z internetem, wówczas id to adres IP komputera, na którym uruchamiana jest aplikacja. Jednak mam wrażenie, że protokół RDP jest wydajniejszy, niż korzystanie z TeamViewer.

Pozdrawiam!