Program do połączenie zdalnego pulpitu poprzez sieć LAN


(rotkeh) #1

Poszukuję programu to zdalnego pulpitu. Próbowałem użyć UltraVNC jednak nie potrafi on połączyć się z drugim laptopem. Laptopy są połączone poprzez zwykły kabel rj45 i widzą się nawzajem.

Użycie zdalnego pulpitu windowsa odpada ponieważ mimo połączenia bezpośredniego prędkość działania pozostaje wiele do życzenia.


(niezDarek) #2

ja polecił bym TeamViewer


(rotkeh) #3

TeamViewer potrzebuje internetu by można było podłączyć się zdalnie do pulpitu. Jeden z laptopów tego internetu nie ma. Nie udostępniam go, ponieważ nie jest to niezbędne. A z racji internetu mobilnego nawet niewskazane dla mnie jest udostępnienie internetu dla 2 komputerów.


(Gregorsi) #4

Masz na myśli mstsc? Pracuje na nim niemalże codziennie, nie stwarza żadnych problemów, prędkość połączenia miedzy punktami to około 5 mbps, przy połaczeniu 1mbps/256kbps też działa, mniej komfortowo ale da się pracować. Jeżeli łączysz się po LAN i masz problem z wydajnością połączenia to zacznij od sprawdzenia switcha, może on zawodzi. Inne rozwiązanie z którego korzystałem to RealVNC.


(nic ciekawego) #5

Nieprawda :wink:.

Zamiast id partnera wpisujesz IP drugiego kompa, wybierasz zdalne sterowanie i jazda. Sprawdzane przed chwilą, wszystko śmiga.

http://www.teamviewer.com/pl/kb/40-Can- ... -only.aspx


(roobal) #6

Dokładnie, z TeamViewer można korzystać również w sieci LAN bez łączenia się z internetem, wówczas id to adres IP komputera, na którym uruchamiana jest aplikacja. Jednak mam wrażenie, że protokół RDP jest wydajniejszy, niż korzystanie z TeamViewer.

Pozdrawiam!