Program do pomiaru czasu pracy

Szukam programu do pomiaru czasu pracy. Czasem pracuję w domu, zapisywanie godzin jest uciążliwe, wystarczy mi nawet prosty program, w którym nacisnę start gdy zaczynam pracę i stop gdy kończę i na koniec miesiąca sobie wygeneruję godziny


Tylko po co? Dla pracodawcy? Czy dla siebie?

Dla siebie. Czasem sobie zapisuję godziny pracy, czasem zapominam i pracuję za darmo. A z programem będzie łatwo za każdym razem sobie stoper będę włączać i wyłączać. Dla pracodawcy tak jakby też, ale bardziej dla mnie, żeby sobie godziny wyliczyć do wypłaty.
Szukam stopera, który będzie te dane zapisywał, żeby je móc wygenerować dla pracodawcy.

Nie widzę szans na jakiś automagiczny program, bo jak by miał to wykrywać? Nie wystarczy ci prosty kilkolinijkowy skrypt z jedną pętlą który będzie iterował minuty i zapisywał w pliku? Sam sobie taki napiszesz :wink:

Zwykły stoper gdzie klikam sobie start i stop i zapisuje godziny i czas. Znalazlem tylko jakieś bardziej skomplikowane programy, które wykrywają aktywność w programach, internecie itd. Takie coś też mi pasuje, bo też widzę ile spedzam czasu np. w excelu, a głównie tutaj pracuję, wiec mi to odpowiada. Ale coś za darmo chciałem. A na skryptach się nie znam :wink: pracuję w innej branży.

Proponuję to sobie zrobić w Excelu (VBA), na jednym arkuszu umieścić dwa przyciski (START i STOP) a pod nie podczepić dwa makra. Będą one zapisywać bieżącą datę i czas do drugiego arkusza (kolejno, wiersz po wierszu lub w 2 kolumnach - start i stop), a potem sobie te dane możesz obrobić. Potem można to ulepszyć poprzez dodanie automatycznego zapisywania co 10 minut, obliczanie przedziałów czasowych, wykrywania błędów (typu brak start przy stop), itd.