Program do ponumerowania nazw plików

Witam poszukuje programu, którym będę mógł ponumerować pliki tzn. chcę zmienić nazwy plików z aktualnej do np. 1,2,3 i tak wszystkie po kolei żeby szło, mam powiedzmy 500 plików i chcę żeby każdy miał nazwę z numerkiem np. image1,image2 i tak do 500, ktoś może zna jakiś sposób lub program który mi pomoże, jak coś źle wytłumaczyłem to proszę napisać, bo nie wiem czy dobrze opisałem

Bez problemu zamierzony efekt osiągniesz w Total Commander.

(jeśli to robisz po raz pierwszy proponuję przed zabiegiem wykonać kopię katalogu)

Mało kto wie, że w ograniczonym zakresie można zrobić takie rzeczy w Eksploratorze Windows https://www.youtube.com/watch?v=3SpVx4sDRns

Multiplatformowy “Double Commander” prosty i fajny 2-panelowy menadżer plików.
Masz zarazem menadżera plików i możliwość wielokrotnej zmiany nazwy.
Dobule Commander

Już pisałem o tym na jakimś poprzednim wątku.
Polecam IrfanView. Nie muszą to być pliki graficzne, choć to przeglądarka grafiki. Możesz zmienić nim nazwy różnych plików.
Otwierasz program, wciskasz “B” i jedziesz… :slight_smile: i zmian dokonasz w nieograniczonym zakresie :slight_smile:
Polecam “Opcje zaawansowane”. Myślę, że sobie poradzisz :slight_smile:

@format_c Dzięki wielkie! Mam tylko jedno pytanie, jestem w sytuacji że chcę ponumerować te pliki i żeby program ponumerował je od najstarszych do najnowszych tzn. te pierwsze numery będę plikami najstarszymi a te z ostatnimi liczbami najnowszymi, wiesz może lub ktoś inny jak to zrobić?

Może wystarczy samo sortowanie od “najnowszych” w eksploratorze jak to nie dysk zewnętrzny/pendrive podpinany gdzie popadnie.

Robisz to dokładnie tak jak pokazano w filmie o TC - z tym że w oknie programu, lub krok później w oknie narzędzia do zmiany nazwy nie segregujesz plików po nazwie, ale po dacie (zakładamy, że data pliku jest ok) - wtedy ponumeruje od najstarszego do najnowszego.

Wystarczy podczas dodawania plików w Irfanie odpowiednio je posortować. Masz tam kilka domyślnych ustawień, a to jak zostały posortowane będziesz widział w okienku poniżej, więc w każdej chwili będziesz mógł zmienić sortowanie wg własnych potrzeb :slightly_smiling_face: