Program do poprawnych nazw plików mp3


(Dawidwroblewski07) #1

Mam potężny problem z ponad 2 tysiącami piosenek na swoim komputerze nie mających poprawnych nazw, tagów itp ogólnie to jeden wielki bajzel.
Pliki albo posiadają kompletnie złe nazwy albo wcale ich nie mają. Wie ktoś może jak w łatwy sposób to uporządkować a zwłaszcza popoprawiać te nazwy plików w automatyczny sposób?
Z góry dzięki
 

Wie ktoś może czy da się jakoś ten problem rozwiązać???


(Veers) #2

Zainteresuj się MusicBee albo Clementine - to są programy które służą do zarządzania plikami muzycznymi (i nie tylko). Jeśli zaś chodzi ci o to, by w jakiś magiczny sposób rozpoznał, poprawnie otagował i zmienił nazwę pliku z np. muzyczka1.mp3 na 5_symfonia_Bethoveena.mp3 - to niestety ale większość programów (nawet jeśli ich autorzy reklamują to inaczej) po prostu nie daje rady. Wówczas nie pozostaje zasadniczo nic innego niż skorzystanie z Sound Hounda (lub podobnego programu), a następnie jakiegoś porządnego programu do edycji nazw i tagów plików (tu polecałbym TagScanner lub Metatogger).


(fastlopez) #3

Fajnym programem do obróbki nazw i ID3 tagów w mp3 jest Tag and Rename. Od razu uprzedzę, że trzeba na początku trochę przy nim posiedzieć, ale potem wszystkie modyfikacje będą robione zdecydowanie szybciej.


(Dimatheus) #4

Hej,

 

Można skorzystać też z Mp3Tag. Jeśli będziesz mieć szczęście część utworów potrafi pozmieniać na podstawie hasha pliku.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus