Program do poprawy jakości dźwięku

(kiszuriwalilibori) #1

Jestem szczęśliwym posiadaczem dość rzadkiego nagrania. Jednak jakość jest fatalna- nie wykluczam, że ktoś to nagrał przez mikrofon...

Pliki są w MP3. Czy znacie jakieś programy do poprawianai jakości takich nagrań? Nie chodzi mi o programy typowo mikserskie czy kompozytorskie, ani o nagrywarki audio

(sdar) #2

Do usuwania "zanieczyszczeń" z nagrania bardzo przydatny jest program AUDACITY

(aju) #3

Raczej nic z nagraniem się nie zrobić.

Wszystko zależy od jakości pierwowzoru - jeśli ta jest tandetnej jakości to nic nie da się zrobić.

Ewentualnie pousuwać jakieś szumy, ale jakość będzie podobna (popatrz za programami do obróbki i kompresji audio na vortalu).

To jest porównywalnie jakby z CAM (film - kinówka) chcieć zrobić DVD-ripa.

(Fisher) #4

aju dobrze mowi

chyba ze naprawde jest warte zabawy to nie wiele ale co nieco poprawisz

cool edit pro 2.1

adobe audition 2.0

saw32lite

(kiszuriwalilibori) #5

Dzięk iza odpowiedzi. Nagranie jest rzeczywiście dość nietypowe - szukałem lepszej wersji gdzie się da ale google w ogóle nie znajduje takiego hasła. Poza tym kawałek jest dosyc stary i nieobecny w nowych serwisach

(Dup) #6

Da się je TROCHĘ poprawić przy użyciu opcji filtrów i opcji Click/Pop reduction w CoolEdit PRO / Adobe audition (to ten sam program - adobe audition to po prostu nowsza wersja).

Ale nie oczekuj cudów. Poprawa będzie nieznaczna - tak jak ktoś powiedział nie da się z fimu CAM zrobić DVDRIP.