Program do poprawy jakości zdjęć zrobionych komórką


(Poi992) #1

Witam! Poszukuję programu który pomoże mi uzyskać jak najlepszą jakość ze zdjęć (książki,zeszytu) zrobionych telefonem (2mp). Chodzi o to abym mógł odczytać się itp. Co prawda odczytać się nie jest cieżko choć trzeba się długo wpatrywać. Znacie jakieś dobre programy do obróbki zdjęć aby coś z tego wyciągnąć?? Mogą być zarówno darmowe i jak i płatne :slight_smile:


(pstrowsky) #2

Pokaż przykładowe zdjęcie.

Programy:

GIMP menu kolor, jasność kontrast, krzywe i menu filtry, wyostrzanie, wzmocnienie, maska wyostrzająca. lub na szybko przeglądarka o nazwie FastStone Image Viewer


(Poi992) #3

zdjcie0145d.jpg

To jest jedno z lepszych jakościowo zdjęć tutaj da się bez problemu doczytać gorzej jest jak np zeszyt kolegi robię zdjęcie i próbuję zrobić całą stronę albo chodziarz 1/2 na raz i nic na tym nie widać


(pstrowsky) #4
  1. Podczas robienia zdjęcia podeprzyj aparat na przykład o jakąś szafkę tak żeby się nie trząsł.

  2. zastosuj dodatkowe źródło światła, od okna lub od lampki.

  3. Niektóre telefony mają opcję fotografowania dokumentów tekstowych, nie zawsze to dobrze wychodzi wtedy patrz dwa powyższe punkty.


(SilberPunkt) #5

Największą wadą telefonu Nokia C3 jest właśnie aparat - 2 Mpix, ogromne zaszumienie zdjęć, brak autofocusa i lampy błyskowej. Wydaje mi się że będzie ciężko uzyskać przyzwoitej jakości zdjęcia tekstu i oprogramowaniem tu niewiele da się zdziałać. Pozostaje jedynie stosowanie rad kolegi pstrowsky bo to chyba jedyna droga ku lepszym fotkom.

:roll:


(michel666pl) #6

Możesz spróbować poprawić jakość tych zdjęć tym programem:

https://github.com/Y-Vladimir/SmartDebl … /README.md