Program do poprawy przepustowości łącza (test)

(Djzon) #1

Netia 20 Mbps

Program do poprawy przepustowości łącza.

Najpierw zmierzyłem prędkość (wykonałem kilka testów) dla poprawnego wyniku.

Speedtest.net oraz tester.netia.pl

Zgodnie wskazywało na średnią prędkość 1,2 Mbps -1,31 Mbps

Nastepnie użyłem tego programu: Pointstone Software 2.01

Przestestowałem:

http://www.pointstone.com/products/Inte ... recorded=1

http://www.pointstone.com/products/Inte ... recorded=1

Jak widać jest różnica 1,81 ...1,91 Mbps

ale dla pewności sprawdziłem dodatkowymi testerami i wynosiło średnio 1,79 Mbps do 1,9 Mbps

Czyli faktycznie poprawia przepustowość łącza.

A Wy co o tym sądzicie???

(Longhorn2009) #2

Sprawdź jak z transferem w czasie pobierania plików.

(Djzon) #3

przed chwilą było 2182 KB/s (pobieram z szybkich serwerów)

(fiesta) #4

Nie ma cudów, żaden “genialny” program nie poprawi ci w znaczący sposób przepustowości. Jedynie zarządzanie pakietami.

(system) #5

Jedyny cód jaki znam to DownThemAll - genialna wtyczka do FireFoxa, która przyspiesza mi 2-3 razy szybkość sciąganie wszuyskiego w stosunku do zwykłego sposobu pobierania (zapisz element docelowy jako).

(Cedar) #6

A co to m wspólnego z tematem? Ta wtyczka po prostu ściąga w kilku wątkach a Firefox zawsze pobiera jednym. W ten sam sposób działają wszystkie akceleratory pobierania plików (część z nich instaluje do Firefoxa swoje wtyczki)

PS. CUD a nie CÓD

(djosdanielos) #7

pobrałem przetestowałem ,i tak :

przed

e3tl.jpg

Po

zb1d.jpg

łącze Orange do 20Mb plik pobierany z http://noc.gts.pl/ przez przeglądarke Chrome

(Djzon) #8

djosdanielos - program najlepiej spisuje się na Neostrada i Netia.

(fiesta) #9

:x :x :x

(Djzon) #10

A co Orange TP i Neostrada to jest to samo ? :slight_smile: Jeśli tak to OK.

Dodane 02.07.2013 (Wt) 13:30

(djosdanielos) #11

kiedyś używałem pewnego sposobu na zwiększenie szybkości łącza ,ale obecnie mam synchronizację ustawioną przez operatora na sztywno :? i nie ma sposobu jej ruszyć ,a wyglądało to tak :

w wierszu poleceń wpisujemy telnet 192.168.1.1

następnie wpisujemy login admin i hasło admin ,a następnie adsl configure --snr 10 --phyReXmt on

enter i czekamy chwile aż router ponownie złapie synchronizację

w moim przypadku wyższą o 3Mb sposób działa na routerach z chipsetem broadcom

być może zadziała u kogoś kto nie osiąga pełnych 10Mb czy 20Mb i ma taki router

o ile synchronizacja zmienia im się dynamicznie w zależności od zakłóceń na linii to powinno zadziałać ,

ja w statystykach adsl routera mam Line Rate - Downstream (Kbps): 15294 i ta wartość nie zmienia się w ciągu dnia ani nawet o 1(Kbps) jeśli ktoś też tak ma że jest na stałe zablokowana to manipulacja SNR Margin który jest wykorzystywany do obłożenia tonów bitami nic nie da

(Djzon) #12

Hmmm u mnie nie osiąga więcej niż 1,38…1,4 MB/s.

Skończy się umowa z NETIA to przejde na “światłowód” (chociaż nie wiem czy ma dynamiczne IP?)

(fiesta) #13

O tym czy IP jest stałe czy dynamiczne nie decyduje medium, w jaki sposób dociera do ciebie sygnał (skrętka, światłowód czy WIFI), tylko provider który dostarcza ci internet.

(Djzon) #14

fiesta - zapomniałem dopisać “usługodawca” :wink: