Program do poruszania się między pulpitami


(Adrdra18) #1

Witam. Szukam programu do poruszania się między 2 pulpitami (może być więcej) ale takiego żeby można było tak zrobić, że na jednym pulpicie były gry, a na drugim programy. PLS o pomoc!


(ichito) #2

Chyba nie znajdziesz nic prostszego i lekkiego dla systemu jak "Desktops" (do 4 pulpitów) - przełączasz się skrótami klawiszowymi lub z ikonki w trayu...używam i nie mam zastrzeżeń.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 17881.aspx


(Adrdra18) #3

no i ten "Desktops" nie spełnia moich wymagań. Jak wrzucę gry na pulpit pierwszy to na drugim też jest, a jak z tego 2 usunę to na pierwszym też ich niema. Ja chcę tak że na 1 pulpicie będą skróty z grami, a na drugim skróty z programami. Jakieś rady?


(ichito) #4

Napisałeś w tytule "program do poruszania się między pulpitami" a nie do stworzenia osobnych wirtualnych pulpitów (wtedy zawartości mogą być różne). Poczytaj tu

http://www.sciagnij.pl/programy/k/Windo ... pit/966/16


(Adrdra18) #5

no spoko sory. Ale i tak na żadnym z tych programów nie da rady zrobić tego co ja chciałem :(.


(Łukash) #6

Cube Desktop


(Adrdra18) #7

ta, a jak w tym Cube Desktop tak zrobić żeby na pierwszym pulpicie były ikony z grami a na drugim z programami :?:


(Łukash) #8

ta ,http://news.softpedia.com/images/news2/CubeDesktop--2.png

Use differnet wallpaper and icons on every desktop


(Adrdra18) #9

co mi po tym obrazku? :stuck_out_tongue: możesz jakoś prościej i dojkładnie najlepiej w podponktach opisać jak to zrobić? :wink:


(Aleksander Czarnowski) #10

Use differet wallpapers and icons on every desktop.

Użyj innych tapet i ikon na każdym pulpicie.


(roobal) #11

Tutaj masz do wyboru kilka programów tego typu http://www.komputerswiat.pl/download/26 ... lpity.aspx

Pozdrawiam!


(Kris-is) #12

Program Dexpot - do 20 wirtualnych pulpitów. I tak:

  1. Oczywiście pobieramy i instalujemy program.

  2. Na ikonce w Tray'u klikamy PPM i wybieramy "Okna pulpitu".

  3. W oknie które się pojawi wybieramy oczywiście "Pulpit 1" (bo na innych pulpitach i tak niczego nie będzie) i wybieramy zakładkę "Ikony".

  4. Pojawi się lista ikon z naszego pulpitu, więc zaznaczamy te ikony, które chcemy przenieść na inny pulpit i po zaznaczeniu przez nas wybranych ikon klikamy na którejś z zaznaczonych ikon PPM i wybieramy "Przenieś" i pulpit na który chcemy je przenieść.

Od tej chwili ikony, które wybraliśmy powinny znajdować się na innym pulpicie z tym, że mogą one być tam w położeniu jakim były pierwotnie przed przeniesieniem, więc przełączając się na dany pulpit będą porozrzucane i wypadałoby je sobie uporządkować.

Jeszcze dla pewności, że nasze ustawienia nie zostaną utracone można zapisać sobie wszystko w profilu, najlepiej jako jakiś własny (zostawiając domyślny profil w spokoju), wybierając w ogólnych ustawieniach programu, na dole okna "Zapisz jako" -> "Nazwa_profilu" i "OK".

Najlepiej posiedzieć trochę prze konfigurowaniu tego programu i efekt może być zadowalający.