Program do powiększania rozmiaru ekranu

(Maldik) #1

Witam, nie wiem jak nazwać temat więc wybaczcie.

Kilka dni temu kupiłem sobie monitor 22" do laptopa i ustawiłem zalecaną rozdzielczość. Obraz jest wyraźny ale zbyt mały jak na mnie. Postanowiłem użyć mniejszej rozdzielczości, rozmiar obrazu jest okej ale wtedy obraz jest taki rozmazany. Postanowiłem włączyć z powrotem zalecaną rozdzielczość i ustawić powiększenia (w systemowych ustawieniach).

<zdjęcie ustawień>

Teoretycznie to uzyskałem co chciałem ale:

1. Nie w wszystkich programach powiększył się obraz (tekst) np. strony w Firefox Mozilla.

2. Gdy odłączę monitor od laptopa to nadal mam obraz powiększony.

Moje pytanie brzmi:

Czy zna ktoś jakiś program (nie systemy Windows) co by powiększył rozmiar obrazu (pulpitu i programów) na ekranie bez zmiany rozdzielczości na mniejszą (tzw. lupa)?

p.s.

Najlepiej jakby program powiększał obraz na jednym monitorze (zewnętrznym) a na drugim (matrycy laptopa) nie

Pozdrawiam

(Cedar) #2
  1. Nie w wszystkich programach powiększył się obraz (tekst) np. strony w Firefox Mozilla.

CTRL i rolka myszki lub CTRL i klawisze "+" lub "-"

Ikony na pulpicie i w oknach: CTRL i rolka myszki

(Maldik) #3

Dzięki, ale szukam programu który muglby coś takiego zrobić jak opisałem wyżej

(adamp4) #4

Też szukam takowego programu

(madoch) #5

Jeżeli masz podpięte dwa monitory to we właściwościach ekranu ustawiasz rozdzielczość dla każdego monitora z osobna.

(Maldik) #6

tak wiem, ale przy mniejszej rozdzielczości niż zalecana obraz jest rozmazany a zalecana rozdzielczość jest zadurza

dodam, że gdy podpinam monitor to laptop jest zamknięty

(Smale) #7

Wielkość czcionek ekranowych i ikon można sobie zwiększyć w ustawieniach ekranu (jeśli to coś pomoże).

Raczej nie ma takich programów, a rozdzielczość musi być nominalna jak ma być obraz żyleta.

(floyd) #8

Chyba, że zamiast monitora LCD podłączymy monitor starszego typu- CRT, to rozdzielczość można sobie ustawiać według uznania :slight_smile: