Program do powiększania rozmiaru ekranu

Witam, nie wiem jak nazwać temat więc wybaczcie.

Kilka dni temu kupiłem sobie monitor 22" do laptopa i ustawiłem zalecaną rozdzielczość. Obraz jest wyraźny ale zbyt mały jak na mnie. Postanowiłem użyć mniejszej rozdzielczości, rozmiar obrazu jest okej ale wtedy obraz jest taki rozmazany. Postanowiłem włączyć z powrotem zalecaną rozdzielczość i ustawić powiększenia (w systemowych ustawieniach).

<zdjęcie ustawień>

Teoretycznie to uzyskałem co chciałem ale:

  1. Nie w wszystkich programach powiększył się obraz (tekst) np. strony w Firefox Mozilla.

  2. Gdy odłączę monitor od laptopa to nadal mam obraz powiększony.

Moje pytanie brzmi:

Czy zna ktoś jakiś program (nie systemy Windows) co by powiększył rozmiar obrazu (pulpitu i programów) na ekranie bez zmiany rozdzielczości na mniejszą (tzw. lupa)?

p.s.

Najlepiej jakby program powiększał obraz na jednym monitorze (zewnętrznym) a na drugim (matrycy laptopa) nie

Pozdrawiam

  1. Nie w wszystkich programach powiększył się obraz (tekst) np. strony w Firefox Mozilla.

CTRL i rolka myszki lub CTRL i klawisze “+” lub “-”

Ikony na pulpicie i w oknach: CTRL i rolka myszki

Dzięki, ale szukam programu który muglby coś takiego zrobić jak opisałem wyżej

Też szukam takowego programu

Jeżeli masz podpięte dwa monitory to we właściwościach ekranu ustawiasz rozdzielczość dla każdego monitora z osobna.

tak wiem, ale przy mniejszej rozdzielczości niż zalecana obraz jest rozmazany a zalecana rozdzielczość jest zadurza

dodam, że gdy podpinam monitor to laptop jest zamknięty

Wielkość czcionek ekranowych i ikon można sobie zwiększyć w ustawieniach ekranu (jeśli to coś pomoże).

Raczej nie ma takich programów, a rozdzielczość musi być nominalna jak ma być obraz żyleta.

Chyba, że zamiast monitora LCD podłączymy monitor starszego typu- CRT, to rozdzielczość można sobie ustawiać według uznania :slight_smile: