Program do powiększania zdjęć

mam małe zdjęcie a chciałbym je powiększyć i żeby była taka dobra jakość zdjęcia jak by była mała(IrfanView jest zły jak się powiększa widać tylko same piksele)

Bo zdjęcia nie powiększysz bez utraty jakości - niestety.

a nie ma jakiegoś programu chodzi mi o zdjęcia z aparatu cyfrowego

W podobnych tematach o skalowaniu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 092#216092

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 363#210363

BTW

W necie można się natknąć na soft i np. wtyczki do Photoshopa oferujące

“niemal” bezstratną jakość powiększonych obrazów - taki chwyt reklamowy :lol:

W zasadzie, to najlepsze umożliwiają powiększenie z zastosowaniem różnych algorytmów interpolacji+filtry blur/sharpen i wyostrzenie krawedzi…

W zasadzie, to nic nadzwyczajnego… :?

Najlepiej skorzystać Photoshopa - w miare mało zniekształceń…

Ale tak czy owak należy się pogodzić z tym, że z mniej nie uzyskasz więcej! :wink:

Ustaw w aparacie największą rozdzielczość i najlepszą jakość robionych zdjęć i będzie ok , wiadomo że wtedy zrobisz mniej zdjęć ale będą większe i dobrej jakości .

Jest taki program, nazywa się PhotoZoom Pro, najlepiej w wersji 1.0.12, poszukaj w necie. Umożliwia powiekszanie obrazków z aparatu cyfrowego, oczywiście, nie osiągnie się takich efektów jak wykonanie zdjęcia w wiekszej rozdzielczości, ale efekty są bardzo dobre. Wadą jest tylko to, że w wersji trial wstawia znak wodny.

http://www.soft32.com/download_103277.html

To jest wada grafiki rastrowej,z małego zdjęcia nie zrobisz dużego,przy powiększaniu każdy piksel jest powiększany,co daje jak sam zauważyłeś, efekt pikselozy,rób zdjęcia dośc dużej rozdzielczości a potem je zmiejszaj

Innaczej jest z grafiką wektorową,tam wszystko zapisane jest wzorami matematycznymi,przy powiększeniu i zmiejszeniu jest jeszcze raz liczone i rysowane :slight_smile: