Program do prezentacji

Witam znawców oprogramowania i zwracam się do Was z prośbą - pytaniem.

Potrzebuję prostego programu do zrobienia prezentacji multimedialnej. O co mi chodzi i jak to ma wyglądać.

Gotowa prezentacja za pośrednictwem projektora ma być wyświetlana na ekranie. Do tego leci muzyka i podkład słowny omawiający poszczególne zdjęcia. Pytanie, czy z laptopa, czy z DVD? Co ma być źródłem dźwięku?

W programie chciałbym, aby można było do poszczególnych zdjęć wybierać różny czas wyświetlania, który zależny będzie od tego, co się dzieje w podkładzie słowno muzyczny. Czyli jak będę opowiadał na ścieżce dźwiękowej np. o budowie czatowni, to przez 30 sekund widzowie patrzeć będą na zdjęcie czatowni. Kończy się moja opowieść i co kilka sekund zmieniają się zdjęcia pokazujące jakie były etapy budowy czatowni. Czas przejścia miedzy zdjęciami ustawiany powinien być do rytmów (faz) muzyki.

Przejście między zdjęciami nie muszą być skomplikowane - kilka prostych efektów wystarczy. Potrzebne będzie dodawanie opisów, bądź na czarnym tle, bądź na jakimś wybranym zdjęciu, czyli takie rozbudowane tytuły poszczególnych działów.

Prezentacja musi być bezobsługowa, czyli włączam laptopa lub DVD i całość leci sobie sama, z ewentualną możliwością pauzy i ponownego ruszenia.

Dźwięk zamierzam nagrać i przenieść poprzez dyktafon. Czyli za plecami będzie leciała muzyczka z jakiegoś kompaktu, którą na czas mojego mówienia do dyktafonu będę lekko wyciszał, a następnie, po skończeniu opowieści lekko podgłośniał.

Zdjęcia do prezentacji będą miały po kilka i kilkanaście mega (chyba że to niewskazane). Ktoś mi radził, że prostym programem jest darmowa Picassa 3. Program znam pod kontem samej obróbki zdjęć, ale czy będzie dobry do tego, co potrzebuję?

Wskazane jest, by potrzebny mi program był darmowy lub tani i najlepiej po polsku.

Doradźcie, co Wy byście zastosowali?

np. PowerPoint’em wszystko to co napisałeś zrobisz

Do takiego zadania to polecam PowerPoint, można go wzbogacić jeszcze PowerPoint Producerem. Co do dźwięku to lepszym pomysłem będzie podpięcie muzyki w formacie mp3 a głośnością będziesz operował we właściwościach w PowerPoincie. Komentarz nagrasz sobie wykorzystując możliwości jakie daje PowerPoint Producer, komentarz video też można sobie nagrać. Tak będzie najłatwiej i najprościej. Trzeba tylko trochę cierpliwości żeby to wszystko ładnie poukładać.

Może będzie można zastosować PhotoStory. Ja bym to puścił z notebooka.

Powodzenia :slight_smile:

PowerPoint lub jego darmowa alternatywa z pakietu Open Office

PowerPoint kosztuje ponad 1000zł, wiec odpada, gdyż program jest mi potrzebny tylko do zrobienia jednej niekomercyjnej prezentacji. A jak się nazywa ten z programu Open Office? Bo po kliknięciu na zamieszczony link wyświetlają się tylko jakieś anglojęzyczne strony, z którymi nie wiem co robić.

W takim razie odwiedź Polską Stronę Download pakietu Open Office

lub

Ściągnij open office z Dobreprogramy.pl --> TUTAJ

Program Power Point z darmowego pakietu OpenOffice nazywa się Impress

Powodzenia

A najciemniej pod latarnią:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … g+3.0.1+PL