Program do projektowania budynków

Witam. Może trochę nietypowe pytanie, ale poszukuję jakiegoś dobrego programu do projektowania budynków. Chodzi mi o coś takiego:

planer3d-carousel-rotator5.jpg

 

Zależy mi na czymś intuicyjnym, tzn. wiem, że tak można sobie np. rysować w AutoCADzie, ale mi zależy na czymś prostszym w obsłudze, abym nie musiał rysować ściany na piechotę (tzn tworzyć jakiś prostokąt, dodawać wypełnienie, itp) lecz aby się dało wskazać początek oraz koniec ściany a ona automatycznie już się nanosi na arkusz. Coś typu “przeciągnij i upuść”.

Potrzebuje naprawdę czegoś dobrego. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi programami?

Sweet Home 3d - prostszego chyba nie znajdziesz. Tylko jeśli planujesz też meblować, to od razu szukaj paczek z modelami.

http://www.dobreprogramy.pl/Sweet-Home-3D,Program,Windows,12842.html

Dzięki.

A czy ktoś zna coś lepszego? Właśnie, że mi nie zależy na meblowaniu pomieszczeń, itp. Szukam czegoś co umożliwi mi stworzenie planu budynku, jego wymiarowanie, przydatną funkcją byłaby możliwość operowania na “warstwach” (czyli np. ściany rysowane na warstwie 1, wymiary na warstwie 2, okna na 3, itp, a następnie np. wyłączenie danej warstwy - o ile coś takiego się da) i byłoby świetnie gdyby się dało zaznaczać na planie np. instalacje wodną, elektryczną. Pewnie wymagam zbyt wiele, ale nie znam się na tych programach i dlatego pytam czy jakiś to umożliwia?