Program do projektowania domów


(Yakuza69) #1

Szukam programu który stworzy symulację wirtualnego domu 3D, rozmieszczenie pomieszczeń oraz położenie przewodów i rur w ścianach. Najlepiej gdyby był to profesjonalny program który pozwoli na realną skalę, kolorowe etykiety, gotowe elementy (drzwi, okna, grzejniki), możliwość wydrukowania w płaszczyźnie. Nie interesuje mnie program do aranżacji wnętrz ponieważ chcę odtworzyć stan surowy bez mebli.


(sadaj72) #2

Archikad może?

A jeżeli wystarczy ci tylko zrobienie modelu 3D to dowolny edytor 3D, może być darmowy jak blender czy sketchup, może być też taki który kosztuje pierdylion dolarów.


(Walkiria 84) #3

jeśli interesują Cię tylko “rzuty” 2d (przekroje, rys. techniczny ścian i przebiegu instalacji) to lepiej lub gorzej nada się dobry odpowiednik autocada lt, np. http://www.dobreprogramy.pl/DraftSight, … 20332.html. jeśli natomiast interesuje Cię pełny model 3d (uwzględnienie przebiegu instalacji także w pionie) to już wybór jest mniejszy. można spróbować 30 dniowego dema autocada, albo dema innego programu typu zwcad, archicad itp. - z tym że zazwyczaj wersje demo zostawiają znaki i napisy demo na wydrukach. można też użyć jakiejś darmowej alternatywy, np. http://www.dobreprogramy.pl/nanoCAD,Pro … 36268.html. biblioteka gotowych elementów zależy już od konkretnego programu. zazwyczaj są to dodatki branżowe, które w programie funkcjonują w postaci bloków. można poszukać po stronach producentów, albo stronach branżowych. czasami udostępniają oni pojedyncze modele do zaimportowania do programu, najczęściej autocada (formaty dwg/dxf)


(Yakuza69) #4

Zainstalowałem Chief Architect Premier X5. Szkoda że wyłącznie po Angielsku.