Program do projektowania wnętrz

Witam

Proszę Was o polecenie mi jakiegoś fajnego programu do projektowania wnętrz. Szukam takiego co ma bogatą bibliotekę produktów, możliwość rysowania własnych elementów, możliwość malowania ścian. Oczywiście tryb pracy 3D.

Dobrze by było gdyby program był w pełnej polskiej wersji językowej.

Za niedługo szykuje się u mnie malowanie pokoju, chciałbym dobrać sobie kolor i przy okazji poukładać wszystkie meble w ciekawy sposób.

Chciałbym aby ten program dał mi pełną swobodę jeżeli chodzi o malowanie ścian i różnych wzorów na tych ścianach.

Pozdrawiam

  1. The Sims 3 z dodatkami.

  2. Sweet Home 3D 3.5

  3. IKEA Home Planner (2D)

P.s.

Mówię na serio. Pierwotnie “gra” The Sims miała być programrm do tworzenia/projektowania domów/wnętrz.

A sprawdzałeś programy tego typu na portalu? Tam jest ich kilka.

Polecam Autodesk Homestyler http://www.homestyler.com/ - darmowy, projektowanie online z poziomu przeglądarki internetowej

Sprawdzałem ale nie wiem który jest dobry i wolałem się zapytać na forum aby ktoś mi kto się zna na tym i robił takie rzeczy mi polecił odpowiedni program.

W simsach to nie za bardzo można ustawić sobie długość i szerokość ścian i szerokości mebli. Chciałbym od razu wiedzieć czy się coś gdzieś mieści czy nie oraz przy malowaniu ścian nie można chyba dodawać wzorków jakie się chce.

Jeśli szukacie programu do projektowania wnętrz to polecam:

  1. ArchiCad

  2. Revit Architecture

  3. SketchUp

Do renderowania polecam:

  1. Atlantis
  2. V-Rey
  3. 3DsMax

Aby coś zaprojektować trzeba nauczyć się sporządzać dokumentację 2D oraz model 3D.
Model 3D trzeba potrafić zwizualizować w programie do renderowania.

Tego wszystkiego możecie się nauczyć na kursach organizowanych przez:
Moje Wnętrze

jeśli natomiast szukacie architekta profesjonalisty aby sporządził projekt aranżacji wnętrza dla was to zapraszam tutaj:
Projekty Wnętrz

Pracowałem u nich kiedyś i z całą pewnością wybijają się na rynku jakością, sumiennością i profesjonalizmem.