Program do projektowania wnętrz

Gdzieś za 3 tyg. będę robił remont sypialni i salonu i potrzebuję programu w którym przedstawię mój konspekt myślowy. Ponoć są programy, do których wrzuca się zdjęcia pomieszczenia i można kolory zmieniać itp. Ze względu, że te pomieszczenia są na poddaszu muszę każdy centymetr przemyśleć aby nie zmniejszyć pomieszczeń wizualnie, bo i tak dużo mi odchodzi ścian na skosy.

Takiego programu, o którym piszesz nie ma. Proponuję zajrzeć do tego tematu, podanych jest tam kilka dobrych programów projektowych, w razie wątpliwości pytać dalej :slight_smile:

polecam 3d studio max (najlepiej 2012 wersja)

ma ogromne możliwości i sporo modyfikatorów oraz silnik renderujący mental ray który sprawia że renderowana scena i obiekty wyglądają fotorealistycznie

Na tego 3d maxa się zamierzałem ale ja mam tylko procka dwurdzeniowego 1.6 i 4GB ramu także lipa. Poza tym tak profesionalnych programów chyba się nie załapie w tydzień, co prawda w phostoshopie działałem sobie ale tu już inna bajka.

A do tego 3 d max mozna podlaczyc biblioteke mebli?

Na głównej stronie ukazał sie artkul o progrmach online do aranzacji wlasnie bawilem sie troche w Autodesk Homestyler ale tam nie da sie projektowac pomieszczen na poddaszu czy tez sufitu.

Jest tam jakiś asset manager czy coś takiego więc myślę że nie będzie problemu.

Poza tym obsługuje bardzo dużo formatów więc pobierając modele mebli ze stron producenta nie musisz się martwić że coś nie zadziała.

Ja bym Ci raczej polecił Pro100, w kontekście tych wymienionych w podlinkowanym przeze mnie wątku super programów ma on bardzo małą funkcjonalność i robi brzydkie obrazki ale jest go łatwo ogarnąć. Po prostu robisz obrys pomieszczenia, wstawiasz meble i sobie kombinujesz. Nie wiem jak tam jest ze skosami, w większości “łatwych” programów, w tym miejscu zwykle zaczynają się tzw schody… Ja nie znam go na tyle żeby dokładnie opisać Ci co i jak się w nim robi ale mam kolegę meblarza co pracuje w tym programie i nic mu więcej do szczęścia nie potrzeba. W Maxie i w innych profesjonalnych programach nie zawsze znajdziesz gotową bibliotekę konkretnych mebli. To są programy projektowe i każdy producent dostarcza do nich meble w odpowiednim formacie ale trzeba je samemu ściągnąć ze strony lub kupić odpowiednią paczkę, często samemu nadać materiał itp… Duże możliwości tych programów są fajne ale niestety, nie ogarniesz żadnego z nich do czasu remontu :slight_smile:

Zajrzyj jeszcze do tego niusa http://www.dobreprogramy.pl/Nowosci-w-d … 36127.html Tu są podane jakieś aplikacje z biblioteką mebli ale pierwszy raz je widzę więc musisz wybrać sam :slight_smile: