Program do projektwania

Witam

Poszukuje profesjonalnego programu, w którym będę mógł zaprojektować dom a przede wszystkim przydomowy ogród. Jaki wybrać program. Tylko nie proponujcie mi prostego oprogramowania typu Wymarzony Ogród czy Mój Ogród 3D, szukam czegoś profesjonalnego, może w Auto CAD 2008 da się zaprojektować profesjonalnie ogród?

bardzo ładnie powiedziane, ale profesjonalnie to idź do architekta krajobrazu to będzie miał pro.

A jeżeli chcesz po prostu w miarę dokładnie narysować jakieś tam rodzinne wizje to wystarczy darmowe narzędzie. Tam też są wymiary, czy kolorowe linie do rysowania np.; dróżek :wink:

Google SketchUp - http://sketchup.google.com/

i projektowanie pro…

vinzone jest wiele programów do projektowania np.: domów. Tylko że projektowanie to… trochę trzeba się na tym znać :wink: Dlatego powstały programy typu

gdyż tam komputer pokazuje jak to niby może wyglądać. Dlatego tak jak napisałem, jak chcesz się “bawić” w projekt, aby później iść do arch. i pokazać mu że: “takie coś bym chciał” to wystarczą w zupełności takie programy. Jak znasz się “trochę” na konstrukcji, materiałach, budowaniu i masz dostęp do CAD to jest to b.dobre rozwiązanie. Choć nie jedyne. Ale jest niepotrzebne później dla pokazania architektowi.

Co do ogrodu… tu ta sama bajka. jak chcesz zobaczyć 3D, rendery swojej wymarzonej “działeczki” to jest np.: darmowy Bryce czy płatny Vue - tu to dopiero są roślinki :wink: A jak chcesz narysować rzut ogrodu i zaprojektować, pomierzyć i policzyć ile kostki trzeba kupić na plac to CAD jest na miejscu.