Program do prostowania obiektu na zdjęciach

Witam Wszystkich,

Poszukuje programu ( najlepiej free ) który ma opcje ( jak istnieje taka opcja ) prostowania sfotografowanego obiektu na zdjęciach. Dokładnie chodzi mi oto że jak jest krzywo, bądz nie równo sfotografowany obiekt żeby można było go wyprostować i zapisać zdjęcie z wyprostowanym obiektem w jpg.

Chodzi Ci o coś w stylu swobodnego obrotu?

jeśli tak to taką opcje posiada nawet irfanview (do pobrania na vortalu)

narzędzie o nazwie Straighten Tool , a po polsku Prostowanie oraz Perspective Correction Korekcja perspektywy w programie Paint Shop Pro dostępnym tutaj

http://forum.dobreprogramy.pl/posting.php?mode=reply&f=20&t=215810

poza tym Adobe Photoshop i Adobe Elements mają coś podobnego . A z darmowych oczywiście Gimp :mrgreen:

Dzięki za odpowiedźi. Co do płatnych programów typu Paint Shop Pro czy Adobe Photoshop i Adobe Elements to nie mam dostępu. Ale zainstalowałem sobie GIMP 2 ( 2.1.4 ). I teraz mam kolejne pytanko. Gdzie szukać tego narzędzia w GIMP’ie?.

niestety w Gimpie ci nie pomogę, ale proponuję zerknąć na takie strony, jak http://www.gimp.signs.pl/, http://www.maniooo.pl/tutoriale.php, czy http://www.gimpuj.info/index.php?action=tutoriale :mrgreen:

Polecam instalację wersji 2.4.x (no chyba, że Ci się cyferki poprzestawiały).

Najszybciej to w narzędziówce:

out.php?i=13859_aaaaa.png

DobryLuk , dziękuje za pomoc. Spróbuje tym podziałać. Faktycznie poprzestawiały mi się cyferki wersji GIMP’a. Ma byc jak najbardziej 2.4.X.