Program do przedstawiania struktury plików na dysku


(Jtkmalinowski) #1

Był kiedyś taki darmowy programik, chyba nawet na dp, który wyświetlał pliki na dysku twardym jako takie kwadraty, pogrupowane zgodnie z folderami. Potrafił kolorować pliki po rozszerzeniu. Kwadraty były tym większe im większy był rozmiar pliku. Ktoś wie co to był za programik? Potrzebuję go, aby znaleźć pliki zajmujące najwięcej miejsca na dysku.


(Kisielek) #2

WinDirStat


(Aldebaroneta) #3

SpaceSniffer: http://www.uderzo.it/main_products/spac ... index.html

Super Programik!

Cytat:

Producent/dystrybutor: Uderzo Software (http://www.uderzo.it/main_products/spac ... index.html)

Cena/licencja: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/Vista/7

Space Sniffer to nietypowy program służący do wizualizacji zapisanych na dysku danych. Bardzo często użytkownik nie zdaje sobie sprawy, ile miejsca zajmują przechowywane w komputerze foldery oraz pliki i zastanawia się, dlaczego na dysku brakuje wolnej przestrzeni. Space Snifer pokazuje w sposób graficzny miejsce na dysku oraz miejsce zajmowane przez obiekty na dysku. W ten sposób pozwala łatwo ocenić, które katalogi są duże, a które małe. Jest wygodniejszy od tradycyjne prezentacji stosowane w menedżerach plików.

Aplikacja pozwala definiować stopień szczegółowości prezentacji. Dzięki temu okno programu pozostaje czytelne mimo dużej ilości danych przeznaczonych do prezentacji. Podwójne kliknięcie na dany obiekt (na przykład katalog) powoduje jego przybliżenie i wyświetlenie zawartości. Różne typy danych (dyski, foldery, wolna przestrzeń) oznaczone są kolorami. Można je także filtrować.

Za pomocą filtrów prezentację danych łatwo ograniczyć do plików nierozpoznanych, do katalogów większych od podanych rozmiarów czy też obiektów o określonej wielkości. Prezentowane dane łatwo wyeksportować w postaci czytelnego raportu.

Space Snifer nie wymaga instalacji w systemie więc można go uruchamiać z nośników przenośnych. Program jest w angielskiej wersji językowej. Aplikacja jest darmowa.


(Jtkmalinowski) #4

Dzięki, właśnie tego szukałem :smiley: