Program do przeliczeń kartonów na miejsca paletowe

Witam.

Zajmujemy się produkcją. Nasze produkty pakujemy w kartony i wówczas na palety euro.

Często klienci proszą nas o przeliczenie tego na kontenery lub miejsca paletowe w samochodach dostawczych.

Jest to dość pracochłonne.

Czy jest jakiś program, gdzie mogłabym zadać wymiary kartonów i wówczas obliczy mi miejsca paletowe?

Pozdrawiam

Jeśli się nie pracuje w tej branży, to ma się małe pojęcie jak liczyć te miejsca paletowe. Napisz dokładnie na jakimś przykładzie jak to liczysz ręcznie, a na pewno znajdzie się ktoś lub nawet ja co taki programik z łatwością napisze bo nie wydaje mi się by to było skomplikowane. :slight_smile:

Prosty programik:

http://doladunek.pl/

dziekuje

Jeśli towar nie wystaje poza paletę i jest układany zawsze na takiej samej palecie, np. 1200x800 (licząc w mm), to nie potrzeba programu, a wystarczy kalkulator. Warto też przygotować sobię kartę technologiczną i schemat pakowania, wówczas jest łatwiej rozplanować sobie załadunek.

No tak, ale jeżeli ma się firmę, która obsługuje kilkanaście aut na dobę to chyba nie będzie się biegało z kartką i kalkulatorem, tylko ma się na przykład przyporządkowany nr do każdego auta oraz ilość i pp podstawy każdego/każdej palet,opakowań,kartonów, wrzuca się to w program, raz dwa mamy wynik i wiemy co i jak mamy ułożyć żeby wszystko się ładnie zmieściło, tak w większym skrócie :wink: