Program do przycinania zdjęć/stron w pdf

Witam,

czy jest jakiś darmowy (albo w miarę tani) program do szybkiego przycinania dużej ilości zdjęć lub stron pdf-a, który nie dodaje znaku wodnego ? Chodzi mi o usunięcie dużych marginesów. Zwykle są one takie same dla wszystkich stron, ale zdarza się też, że jest inaczej. Dlatego najlepiej by program pozwalał nie tylko na zbiorcze przycięcie wszystkich zdjęć/stron takim samym oknem (chociaż ta funkcja też się przyda), ale też na zrobienie tego szybko dla pojedynczych zdjęć/stron. Zwykle jest to dosyć żmudne, bo trzeba dopasować okno, potwierdzić, otworzyć nowy plik itd. Ale przecież dałoby się to zrobić o wiele szybciej - mamy cały czas wyświetlone to samo okno przycinania, klikamy jeden przycisk żeby je zastosować dla danego zdjęcia/strony, program automatycznie przechodzi do następnego i możemy to okno dopasować kursorem (przeciągając jego krawędzie) albo zostawić bez zmian a następnie zatwierdzić przycięcie i przejść dalej. Tak by było najwygodniej, ale czy jest jakiś soft do tego ?

Z góry dziękuję za pomoc

Zobacz sobie PDF Element:
Wondershare PDFelement | [Official]

Warto kupić. Jest soft nawet na iPhone’a i Androida:
Jak edytować pliki PDF na iPhone’ie w prosty i szybki sposób? :large_blue_circle: - YouTube

A z darmowych https://listoffreeware.com/crop-pdf-free-software/
Aby zadziałały programy w Java np ten pierwszy tj PDF Scissors, trzeba dodać wyjątek tak jak tutaj https://loriotpro.com/Products/LoriotPro_LUA_Scripting_V7/JAVA/JavaSecurityError.html tylko wyjątkiem będzie adres https://sites.google.com. Polecam zdjąć wyjątek po użyciu programu.

Dzięki, ten pierwszy z listy w linku (PDF Scissors) jest chyba najlepszy. Ma tylko jedną wadę - przy przycinaniu strona po stronie okno przycinania trzeba rysować od nowa dla każdej strony (nie zostaje przeniesione na kolejne strony). Ale tak poza tym jest bardzo przydatny.

Fakt, aż się prosi o opcję umieszczenia zaznaczonego okna przycinania na wszystkich stronach. Możesz skopiować okno z jednej strony i wkleić na drugą. Wkleja się dokładnie w tej samej pozycji. Tyle że przynajmniej u mnie Ctrl+C działa ale już Ctrl+V nie działa. Zaznaczam ramkę źródłową, daję Ctrl+C, przełączam stronę, daję z menu Edit - Paste i dopiero tak działa.