Program do przyspieszania odtwarzania pliku WAV

Podłączę się pod ten temat. Potrzebuję najprostszego programu do odtwarzania pliku dźwiękowego WAV - nagranie z dyktafonu. Jego jedynym zadaniem ma być przyspieszenie nagrania, aby szybciej wysłuchać tego, co jest nagrane i nie tracić na to rzeczywistego czasu nagrania. Czyli godzinne nagranie odsłuchać w 40 - 50 minut. Miałem kiedyś coś takiego w oprogramowaniu Panasonica. Można było nagrani zwolnić do wartości 0,7 - mowa wtedy była bardzo flegmatyczna, albo przyspieszyć do 1,4, wtedy rozmowy były szybciutkie i piskliwe, ale w obu przypadkach doskonale zrozumiałe. Wgrałem sobie Audacity, ale nie potrafię w nim znaleźć funkcji przyspieszania. Może zaproponujecie inny program, który taką funkcję posiada.

terenowiec , na przyszłość nie podpinaj się pod cudzy temat.

Jeśli masz problem załóż własny wątek.

Wydzielono.

Dzień dobry

Możesz skorzystać z wbudowanego w Winampa „Studia Kształtowania Sygnału DSP”. Włączasz odtwarzanie wybranego nagrania, wchodzisz w preferencje [Ctrl][P]. Po lewej stronie wybierasz sobie pozycję „Efektów/DSP” w sekcji „Wtyczki”. Po prawej zaznaczasz „Nullsoft: Studio Kształtowania Dygnału DSP vx.xx” i klikasz na [Konfiguruj wybraną wtyczkę]. W nowym oknie ładujesz sobie efekt „justin - simple pitch and tempo (half-2x) control” używając do tego celu przycisku [Wczytaj]. Efekt załaduje się, a przy zamieszczonego w oknie suwaka możesz zmieniać prędkość odtwarzania w zakresie 0,5÷2×.

Uwaga: mimo zmiany prędkości odtwarzania Winamp nalicza czas standardowo, więc wskazana przez niego pozycja czasowa nie jest jednoznaczna z pozycją czasową oryginalnego nagrania.

W Audacity natomiast (uruchomiłem wersję portable) w menu „Effect” masz pozycję „Change Speed”. Pojawi się nowe okno, gdzie możesz procentowo wpisać jaka ma być różnica pomiędzy prędkością pierwotną, a pożądaną. Uwaga: program wartość „-50” traktuje jako opcję dwukrotnego wydłużenia nagrania, a „100” jako dwukrotnego skrócenia (wartość zerową należy traktować jako 100% prędkości pierwotnej). Działanie efektu możesz sprawdzić przy użyciu przycisku [Preview].

Dzięki Durex za obszerną podpowiedź. Niestety, z przykrością muszę się przyznać, że nie jestem sprawnym komputerowcem i Twoje informacje są dl mnie czarną magią. To tak jakbyś próbował wytłumaczyć to swojej babci. Większość sformułowań jest dla mnie zupełnie abstrakcyjne i nie mam pojęcia, jak je zastosować. Mało tego, niektórych słów i sformułowań nigdy nie słyszałem (Winamapa, DSP, Nullsoft, vx.xx, „justin - simple pitch and tempo) itp.

W Audacity, zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie, jest u mnie nieaktywne. Jest ono w języku Polskim.

Może jest jakiś prostszy program z suwakiem lub podaną funkcją zwolnienia i przyspieszenia.

@terenowiec-a masz choć zainstalowanego WinAmpa? http://www.dobreprogramy.pl/Winamp,Prog … 12928.html ten program naprawdę sporo potrafi, najpierw go zainstaluj i wtedy czytaj to co ci radzi @durex . Co do Audacity to ciekawe. W “Efekty” są opcje “zmiana tempa” i “zmiana prędkości” i działają. Może masz coś nie tak z instalacją programu. Jest wiele instrukcji, n.p. http://linux-muzyka.ixion.pl/tekst.php?id=25032

Efekty->Zmień Tempo

Opcję “Zmień tempo” i “Zmień prędkość” znalazłem, ale czcionki tych poleceń są szare - nieaktywne. Aktywne mam tylko te funkcje, których czcionka ma kolor czarny i ogólnie jest ich niewiele. W efektach żadna funkcja nie jest aktywna. Aktywnych jest tylko kilka w: plik, widok, edytuj. Sam nie wiem, dlaczego tak jest?

-dlatego napisałem że być może masz coś źle z instalacją programu gdyż u innych interesujące cię funkcje są, i działają. Spróbuj może usunąć program i zainstalować go jeszcze raz. Może z DP http://www.dobreprogramy.pl/Audacity,Pr … 11826.html Tu masz pewną wskazówkę audacity-nieaktywne-funkcje-efekty-odzszumian-t97748.html

Spróbuj VLC http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13379.html

Załaduj plik Wav, kliknij Odtwarzanie - Speed - Szybciej (delikatnie) i gotowe.

A zaznaczyłeś utwór? ctrl+A?

-czy w"Efekty" wchodzisz po załadowaniu pliku przeznaczonego do obróbki? Zanim wybierzesz plik, wszystkie opcje w “Efektach” są szare

Czcionki są szare (nieaktywne) mimo iż plik jest załadowany, to znaczy słucham go. Jednak, jak zauważyłem teraz, nie tylko nie można go spowolnić, ale nawet nie można cofnąć, lub zacząć od innego fragmentu. Jedyne co działa To start, stop i pauza. A ten programik LC nie chce się zainstalować. Wyskakuje jakieś okno Adobe Raider i nie wiadomo co dalej robić?