Program do regulacji szybkości wentylatora w Radeon HD2400

Witam i od razu przepraszam jeśli coś źle zrobiłem z zakładaniem tematu. Jest to mój pierwszy wątek. Posiadam kartę grafiki PowerColor Ati radeon hd2400 pro 512mb ddr2 na slocie AGP. Sprawdzając parametry karty programem EVEREST zauważyłem że szybkość wentylatorka karty graficznej jest ustawiony na 20%. Chciałbym to zmienić za pomocą jakiegoś programu niestety w sieci nic nie potrafię znaleźć do tego modelu. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

prędkość obrotów wentylatora na karcie graficznej możesz regulować za pomocą programu RivaTuner

jak będziesz miał problemy z regulacją pisz.

probowalem tym programem juz i nawet znalazlem gdzis instrukcje do niego. niestety nie mam zakladki wentylatora (FAN) z rysunkiem wentylatorka… moze cos zle robie

być może karta nie obsługuje możliwości zmiany prędkości obrotowej wentylatora,

napisz z jaką prędkością się kręci i dlaczego chciałbyś zwiększyć tą prędkość

sprawdzałem programem EVEREST wlaściwości grafiki i ten progrma wskazal ze wentylator karty graficznej jest ustawiony na szybkosc 20%. Chcialbym zwiekszyc ta predkosc aby karta miala lepsze chlodzenia a co za tym idzie ciut lepsze osiągi

ale zwiększając prędkość obrotów nie zwiększysz wydajności, chyba że chcesz podkręcać kartę, odpal jakąś gre i wtedy sprawdź obroty

myslalem ze jak zwieksze broty wenrtylatora to wtedy bedzie lepiej chlodzil, karte bedzie sie mniej nagrzewala i bedzie miala lepsze paramtery pracy…

temperatura się zmniejszy to na pewno ale często na grafice jest wentylator który podczas luźnej pracy zmniejsza swoje obroty aby mniej hałasować a podczas granie w gry 3D kręci np. na owe 100% by zmniejszać temperaturę.

okej potestuję to. dziekuję za pomoc