Program do robienia menu filmu

Witam.

Poszukuję programu w którym można zrobić menu filmu (odtwórz film,scena 1, scena 2 itd.)

Ale uwaga nie filmu w formacie dvd bo to wiem jak zrobić tylko w formacie rmvb lub divx (najlepiej rmvb).

Zastanawiam się czy to w ogóle możliwe jest i czy istnieją takie programy.

A i nie chodzi mi o robienie autostartu na płycie z podzielonym filmem na kilka części tylko o menu filmu takie jak można zrobić za pomocą conwertXtodvd.

Jeśli to nie możliwe to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu :smiley:

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

Za pomocą ALLPlayera zrobisz to w każdym pliku filmowym z tym że jest to funkcja nieuwzględniona w żadnym z formatów więc tylko w ALLPlayerze będzie widoczne takie menu (we wszelkich innych playerach taki plik będzie się zachowywał jak zwyczajny plik filmowy).

Opis wspomnianej funkcji znajdziesz tu: http://www.allplayer.org/pl/allcontainer/allcoverflow

Jak już wspomniałem takie menu nie zostało przewidziane w żadnym formacie filmowym (dvd menu to co innego choć zachowanie jest identyczne) i nie znam żadnego innego sposobu utworzenia takiego menu zawartego w pliku z filmem.

Menu (i nie tylko) jest ‘przewidziane’ w formatach DivX Media Format, Matroska (MKV), MP4 i QuickTime (MOV).

Można je nawet utworzyć, ale gorzej już jest z obsługą przez odtwarzacze…

Owszem, można w tych formatach zapisać kilka ścieżek audio, video i /lub napisów, z “menu” jako takim się jeszcze nie spotkałem i jeśli faktycznie da się utworzyć takie wizualne menu jakie spotyka się w dvd to będzie spory problem ze znalezieniem odtwarzacza programowego który coś takiego da radę obsłużyć (ze sprzętowymi odtwarzaczami będzie jeszcze trudniej).

Rozwiązanie proponowane przez ALLPlayera umożliwia przechowywanie takiego wizualnego menu oraz okładki i napisów w każdym plików, zarówno audio jaki video (mam plik mp3 z tak zapisanymi napisami)

Czyli można powiedzieć że praktycznie nie ma możliwości zrobienia takiego menu a nawet jeśli zrobię w allplayerze (co robiłem już wcześniej) to i tak żaden odtwarzacz nie będzie widział tego menu. Tak więc szkoda czasu marnować :lol:

Ale dzięki bardzo za odpowiedzi.

Gdyby komuś jeszcze coś wpadło proszę o komentarz.

Można utworzyć menu, ale…

  • menu w DivX Media Format - obsługiwane praktycznie tylko przez DivX Player, nie jestem pewien czy stacjonarne odtwarzacze z certyfikatem DivX Ultra obsługują to menu (teoretycznie, powinny),

  • menu w QuickTime (MOV) - obsługiwane praktycznie tylko przez QuickTime Player,

  • menu w Matrosce (MKV) - podobno obsługiwane przez VLC,

  • menu w MP4 - obsługiwane chyba tylko przez Osmo4.

Niestety… to rozwiązanie obsługiwane jest wyłącznie przez ALLplayer i nie jest ujęte w specyfikacji jakiegoś konkretnego formatu.

BTW

Rozdziały w MKV mogą być obsługiwane niemal w dowolnym odtwarzaczu DirectShow (przez filtr Haali Media Splitter).

Placio74 , masz rację, w tej chwili rozwiązanie proponowane przez ALLPlayera jest obsługiwane tylko przez niego (przecież tak napisałem wyżej) ale fajnie by było jakby także inne to obsługiwały bo pomysł jest genialny.

A to rozwiązanie nie jest ujęte w żadnym formacie bo jest niezależne od formatu - menu, okładka i napisy mogą być wpisane w każdy plik i nie wpływa to na jego zachowanie w innych programach (i to właśnie jest genialne).

Placio74 , jeśli masz pliki tych formatów z takim menu co piszesz to przydały by mi się do testów.

Dawno tu nie zaglądałem. Ale tak jak napisał poprzednik to faktycznie przydały by się takie pliki z menu zwłaszcza w divxie. Żeby zobaczyć i sprawdzić co da się z tym zrobić.

Temat już trochę stary ale jak by ktoś miał film w divixie z menu filmu to proszę o jakiegoś linka czy coś w tym stylu.

http://www.mpeg4-players.info/download/

(DMF_SimpleMenu, Revelations)

Tworzenie menu oraz pokazu slajdów dla plików AVI / DivX w DivX Author (Kruszon)

DivX Media Builder Quick Start Guide