Program do robienia programów

Heja. Szukam programu do robienia programów. Niezły jest Free Pascal IDE, ale nie znam języka kodów.

czy ktoś może mi poradzić dobry program do robienia programów dla początkujących lub bezpłatny kurs języka kodów :?: :?: :x

Zależy jaki język Cię interesuje…

Na początek polecam C++/Pascal…

Ja polecam Delphi jak dla mnie najłatwiejszy (zacytuje to co ty napisałeś xD) “Program do robienia programów”, lecz nie którzy mówią że najlepiej zacząć od Pascal :wink: . Pozdrawiam

Owe “robienie programów” to programowanie. Czyni się to dzięki językom programowania. Zwyczajowo chyba zaczyna się od Pascala, bo jest najłatwiejszy ale zarazem dający nieco mniej możliwości, aniżeli bardziej rozbudowane C++ i Java.

Środowiska do programowania znajdziesz w stosownym dziale na DP.

Do C++ polecam Borland C++ Builder 6 oraz DevC++.

Ja tam zawsze uważałem, że nauka Pascala to strata czasu, dla kogoś kto chce się zajmować programowaniem (niekoniecznie zawodowo), jest dobry do pokazania ludziom czym jest programowanie, ale nie do programowania. Pokażcie mi jakiś znany program napisany w tym języku, to może zmienię zdanie.

IMHO lepiej zacząć od razu uczyć się C/C++. Tylko nie zaczynaj od razu od “Thinking in C++”, bo się zniechęcisz, tylko kup sobie “Symfonię C++” Grębosza - jest napisana przystępnym językiem, więc jest dobra dla początkującego.