Program do robienia stron WWW graficznie

(Quendu) #1

Witam,

poszukuję programu (o ile takowy istnieje) w który wrzuca się jakiś plik graficzny, ustawia miejsca cięcia grafiki, wrzuca miejsce gdzie ma się pojawiać tekst, jakieś obrazki itp.

Chodzi o to żeby sam zrobił divy i tabele w CSSie.

Istnieje takie 'coś'?

Proszę nie pisać odpowiedzi w stylu:

• Ucz się HTML i CSS!

• Google...

HTML i CSS mam opanowane w podstawie. Co do GOOGLI to znalazłem program dołączony do EdHTML jednak On tylko kroi strony a resztę trzeba pisać samemu.

Taki program na pewno umilił by wszystkim webmasterom pracę.

Czekam na odpowiedzi.

(bartekxx12) #2

WYSIWYG web builder,

Do wersji 2 iles jest freeware

(Quendu) #3

A czy w tym WYSIWYG Web Builder jest możliwość używania swoich grafik itp. czy tylko są gotowe komponenty?

(Johny) #4

Aptana Studio,Kompozer

(Quendu) #5

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pobrałem WYSIWYG Web Builder oraz Kompozer.

WYSIWYG jest bardzo funkcjonalny jednak ciekawi mnie czy jest w nim opcja krojenia strony? (tzn. żeby tworzył on kilka plików graficznych z jednego który podam i zapisywał gdzieś na dysku, a jednocześnie ustawiał te elementy na stronie)

Co do Kompozera to zaraz sprawdzę :slight_smile:

//Edit

Co do WYSIWYGa - czy da się w nim zrobić tak by generował plik CSS w którym będą dane położenia elementów?

Co do Kompozera - program w porządku, jednak bardziej przypadł mi do gustu WYSIWYG.

(bartekxx12) #6

Raczej nie a po co ci to?? Program sam wszystko robi to nie ma co sie mieszac...

(Quendu) #7

No tak, ale jeżeli chciałbym później zedytować tę stronę to muszę mieć plik od WYSIWYGA bo on HTMLu nie czyta... Ja np. nie lubie jak mam wymieszany CSS z HTMLem :smiley: No ale ważne że takie cacko istnieje.

(bartekxx12) #8

To mas ztesz sam plik wysiwyg. Jak masz html wrzucohy na serwer to tylko otwieraz ten plik wysiwyg i edytujesz jego i od nowa exportujesz html i wgrywasz od nowa, albo mozesz ustawic ustawienia publikowania i wgrywac pliki z programu prosto na serwer