Program do robienia tapet na komórkę

Witam potrzebuję programu łatwego, i darmowego którym będę mógł sobie zrobić tapetę na telefon komórkowy.Bo już próbowałem róznymi i jak wpisuje jedną rozdzielczość -240 to druga mi się zawsze nie chcę ustawić i zawsze jedna wartość nie pasuję proszę o pomoc

Możesz w Pancie edytować ustawić Atrybuty i gotowe. Innymi programami do edycji to m.in. IrfanView.

Zobacz też:

http://tapeciarz.mobile-internet.pl/

Program PhotoFiltre.

Jak bedziesz robil tapete,kliknij PPM na obrazem,wybierz rozmiar obrazka i odznacz na dole “zachowaj proporcje”

____________________________________________________

16028.png

co do Painta to lipa bo obcina obraz a mi chodzi zeby obraz na telefonie przedstawiał wszystkie lementy takie jakie sa w oryginale…

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 14:47

szukałem tej opcji PPM i nie mogę znaleźć a jak wpisuję rozmiar 220 to znów mi się przestawia ten 2 rozmiar nie wiem poszę o rady

PPM to prawy przycisk myszy w skrócie :smiley:

dobra niby ok ale twarze są rozciągnięte i nienaturalne i co teraz czy jest jakaś metoda na to przecież w końcu ktoś robi te foty tak że jest ok?

To jest kwestia rozdzielczości obrazka i dlatego jeśli zmieniasz szerokośc to automatycznie zmienia Ci się wysokośc obrazka. Zrób tak: na obrazku kliknij lewym przyciskiem myszu i zaznacz z całego obrazka fragment,który Cie interesuje,następnie kliknij prawy przycisk i wybierz “przytnij”. Pokombinuj z rozmiarem tak,żeby dopasować do wyświetlacza telefonu.

rozumiem dzięki a powiedz mi jesczcze jak możesz jak to jest możliwe że na kompie fotka jest ok a jak wrzuce do komórki to jest tylko takie małe zdjęcie nawet nie na połowę ekranu?nie wiem może się orientujesz czy trzeba jakoś sczczególnie coś ustawiać przy zapisywaniu zdjęcia?

Paint

Paint.NET

Gimp

Sony Ericsson Image Editor - nie wiem czy oto Ci chodziło…

> i inne podobne programy

Tu pewnie jest zła rozdzielczość zdjęcia.Ustawiaj ją zgodnie z wyświetlaczem,bo inaczej telefon sam,by nie deformować zdjęcia ustawia wymiar i wtedy nie zawsze jest ono dopasowane do wyswietlacza.

___________________

17827.gif

Jeśli twój ekran jest kwadratowy np. 128x128 to aby tapeta pokrywała całą powierzchnię też musi być kwadratowa. Tzn. jak masz fotę 1024x768 to musisz ją dociąć na kwadrat 768x768 lub mniej w dowolnym programie graficznych.

Potem wysyłasz fotę na tela za pomocą uploadera który zmniejsza tapetę, jedyny polski, DARMOWY jaki znam to:

http://www.proline.pl/index.php?id=wap-rysunek