Program do robienia zrzutów ekranu z wybranego okna aplikacj

Witam

Poszukuje programu do robienia zrzutów ekranu posiadającego następującą funkcjonalność:

-możliwość podpięcia pod konkretne wskazane przez użytkownika okno aplikacji i zrzucanie obrazu zarówno z tego okna jak i okien potomnych (bez konieczności każdorazowego ręcznego wskazywania okna przed robieniem zrzutu)

-automatyczny zapis do wskazanego folderu w formacie jpg z możliwością formatowania nazwy pliku

-wyłączenie ze zrzutu kursora myszy

O ile auto-zapis i zrzut bez kursora są dostępne w wielu programach , nie znalazłem żadnego któremu można na stałe wskazać okno z którego cały czas będą robione zrzuty. Nie interesuje mnie opcja ze zrzucaniem z konkretnych koordynatów ekranu. Do moich potrzeb niestety nie wystarcza funkcjonalność zrzutu aktywnego okna (zrzucane są wtedy tylko okna potomne bez nadrzędnego , a potrzebuję na zrzucie całość aplikacji).

Wybór okna wyobrażam sobie na takiej zasadzie jak w programie Autosizer, czyli raz dodaje okno do śledzenia i program po wciśnięciu skrótu zrzuca za każdym razem zawartość tego właśnie okna.

screenshot.png

Z góry dziękuje za pomoc.

Sprawdzałeś PicPick ?

Jest w wersji PL :wink:

Przeczytaj opis programu.

Nie tylko wykonuje żądane zrzuty ekranu…

Mam go od dawna.

O to chodzi - kliknij aby powiększyć:

wa443_zrzut.jpg

W internecie masz wiele poradników:

http://www.google.pl/#hl=plgs_rn=14gs … 64bih=582

Niestety to jeszcze nie do końca to …

Nie ma rzeczywistego śledzenia interesującego mnie okna - jedynie zapamiętuje pozycje na ekranie. (mam na myśli kombinację element okna - powtórz).

Oczywiście gdybym ręcznie wskazywał okno zrzuci to co trzeba , ale to średnie rozwiązanie na kilkadziesiąt tysięcy zrzutów …

Potrzebuję program , który wymaga pojedyńczej konfiguracji , a potem już tylko klikania w skrót.

aszampo ma w swojej ofercie ten program nie jestem pewien czy w chwili obecnej bezpłatnie.lecz sprawdze

Jeżeli masz na myśli Ashampoo Snap 6 , to niestety również nie posiada on funkcjonalności dowiązania na stałe - na zasadzie śledzenia rozmiaru i pozycji , konretnego okna aplikacji raz wskazanego przez użytkownika.

Mam już za sobą testy kilkudziesięciu programów , proszę o nie wskazywanie na zasadzie - robi zrzuty ekranu , więc pewnie się nada …

Interesuje mnie konkretna dokładnie taka jak opisana wyżej funkcjonalność , jeżeli będę musiał dodatkowo klikać z braku innego programu użyję Faststone Capture 5.3 - mimo wszystko mam nadzieję że ktoś natrafił na program taki jakiego poszukuję.