Program do rodzinnej kontroli interentu

  1. Witam, potrzebuję porady jaki wybrać program który bedzie działał jako filtr rodzinny, Chodzi mi o taki program, żeby dzieci nie wchodziły na strony xxx podczas nieobecności rodziców. Program może być płatny lub darmowy, najlepiej w języku polskim, proszę o linki,

  2. Mam również pytanie czy istnieje program, który pokaże z jakich stron www, korzystano gdy historia została usunięta, Pozdrawiam i proszę o pomoc sebcioseb.

http://www.dobreprogramy.pl/Kontrola-ro … ws,84.html

Proszę o porady, może ktoś korzystał i wie, który jest najlepszy.

Nie wiem jaki masz system, np w Win7 działa fabryczna kontrola rodzicielska, której sam używałem. Łatwo się konfiguruje, działa w tle, zaletą jest że jest zintegrowana z systemem. Raz konfigurujesz i zapominasz, w razie blokady dziecko może poprosić cię o jej zdjęcie.

Z bezpłatnych polecam Kurupira, co prawda nie ma polskiej wersji, ale radzi sobie całkiem przyzwoicie. Z płatnych Beniamin. Obydwa mają możliwość podglądu odwiedzanych stron, usunięcie historii nic tu nie da.

Jeśli masz router możesz też skorzystać z usługi OpenDNS.

Ok, mam windows 7 jak skonfigurować kontrolę rodzicielska???, a co do historii, nie chodzi mi o usunięcie, ale o odczytanie historii, którą ktoś usunął

Ad1. W “Kaspersky Internet Security 2013” jest funkcja “Kontrola rodzicielska”.

Sprawdź swój antywirus czy nie ma podobnej opcji.

kaspersky powinien miec a co do kontroli rodzicielskiej w win7 od stron to ona nie blokuje możęsz tam ustawic z jakich aplikacji mozę korzystac dziecko i ile np siedziec przed komputerem a filtru stron nie posiada

Kontrola rodzicielska w Win7 blokuje strony wg filtra, także wszystko działa.

polecam program o nazwie BlueEyeM, monitoruje komputer, blokuje programy, śledzi otwierane strony www, posiada także opcję reagowania na wpisane słowo, np jeżeli ktoś wpisze słowo “sex” może pojawiać sie automatycznie komunikat którego treść można edytować lub wysyłane jest powiadomienie mailem, lub przeglądarka jest zamykana, naprawdę rewelacja. Opis programu i sam program można znaleźć na stronie:

http://usefulsoft.republika.pl/

piotrek

przetestuj Norton Online Family, za darmo, po polsku i bardzo funkcjonalny