Program do rozdzielania obrazu z jednej kamerki

Witam.

Poszukuję programu który rozdzieliłby strumień z jednej kamerki internetowej na kilka programów np. skype i chat internetowy jednocześnie. Najlepiej jeśli działałby on w tle i uruchamiał się wraz ze startem systemu. oraz żeby nie zacinał obrazu przy dwóch strumieniach. Nic podobnego nie znalazłem. Czy znacie coś co by mi to umożliwiło?

Nie rozumiem problemu. Gdy ustawiasz urządzenie źródłowe video w powyższych programach,to przecież możesz wskazać we wszystkich programach to samo i kamera będzie transmitować obraz do każdego z nich jednocześnie. Jednak jeśli tak się nie dzieje,to spróbuj uruchomić jakikolwiek program który zmienia obraz z kamery na żywo,np fakecam, magiccamera i podobne.Te programy tworzą wirtualne urządzenie video które można wybrać i z niego korzystać we wszystkich programach strumieniujących obraz

Jeśli w jednym programie uruchomię kamerkę to w innym wyskakuje błąd informujący o otwartej kamerce w innej aplikacji.

Wirtualne urządzenie video nie działa już tak płynnie przy otwarciu kamery w kilku programach, nie działa też w tle. Szukam bardziej czegoś na zasadzie sterownika (nakładki).

“GorMedia Webcam Split Driver” jest tym czego szukam ale niestety jest płatny i nijak tego obejść, a też nie jest to na tyle zaufany program (brak opinii) żebym nawet wpłacił pieniądze.

jeśli kamerka nie działa płynnie w kilku oknach ,to znaczy że twój komputer jest za słaby do takich rzeczy.Byćmoże masz za mało ramu,albo za słabą kartę graficzną,lub zbyt obciążony system. Aby znaleźć opinie trzeba się nauczyć języka angielskiego i poszukać na google coś na ten temat-zawsze coś się znajdzie. Ale i tak bym nie ryzykował płącąc za coś co pewnie ma darmowy odpowiednik,tylko znowu-brak wiedzy-a za wiedzę się płaci

Mam laptopa z 6GB RAM, Nvidia 540M, system tuż po formacie, a więc za mocny nie jest ale najgorszy też nie. Angielski umiem na poziomie zaawansowanym więc z tym problemu nie mam, “coś” jest ale to są jedynie opinie typu “good, cool, perfect itd”. Właśnie piszę tutaj z tego względu iż nie mogę znaleźć tego darmowego sprawdzonego odpowiednika. Wiem że są programy typu manycam itd ale tworzą one wirtualne video a ja szukam czegoś co umożliwiłoby nadawanie w kilku aplikacjach przy wybranym sterowniku kamerki.