Program do rozróżniania koloru

mam pytanie czy jest jakiś program na którym można ustawic np kolor niebieski i na zdjęci będzie widoczny TYLKO kolor niebieski a reszta tła np biała albo czarna lub innego koloru??

Chcesz widzieć jeden kolor, a reszta będzie widoczna w innym. Więc już są dwa. Tak więc albo wg ciebie czarny biały “lób” inny kolor nie jest kolorem (co imo jest nie możliwe). Albo ty nie myślisz, albo prócz nie ogarnięcia polskiej ortografii brakuje ci też logicznego myślenia.

chodzi mi o to że wybieram kolor niebieski i chce żeby ten niebieski był jedynym widocznym kolorem

Dodane 30.05.2011 (Pn) 20:55

sorka za orto ale pisałem to w pośpiechu

Wszystko jest kwestią tego co chcesz zrobić. Są kanały, jednak wszystkie kolory składają się z trzech składowych więc dość ciężko będzie uzyskać zamierzony efekt. Możesz np zaznaczyć zakres koloru i wywalić wszystko poza jednym, który chcesz zostawić. Jednak wszystko jest kwestią co chcesz z tym potem zrobić.

arhi3a ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

to np mam 3 kółka różowe i 5 pomarańczowych i chce znaznaczyc 3 różowe kółka klikam więc na 1 kółko pomarańczowe i chcę żeby np reszta zrobiła się przeźroczysta lub wogólę znikła

W gimpie masz coś takiego jak wybór według koloru. Otwierasz w nim obrazek, z przybornika wybierasz wybór według koloru. Poniżej powinieneś mieć ustawienia narzędzia. Tam masz do wyboru stopień podobieństwa zaznaczonego koloru (domyślnie bodajże 15). Klikasz w obszar o interesującym cię kolorze i masz zaznaczone wszystkie obszary o tym kolorze na całym obrazie. Teraz masz dwie możliwości:

  1. Z menu u góry wybierasz zaznaczenie -> odwróć. Wybierasz kolor z palety i przeciągasz go na obraz. W tym przypadku będziesz mieć te twoje różowe kółka na np czarnym tle;

  2. Z menu u góry wybierasz zaznaczenie -> odwróć. Teraz menu warstwa -> przezroczystość -> dodaj kanał alfa. Teraz klikasz w DEL i masz twoje różowe kółka na przezroczystym tle (widoczne będzie jako szachownica).

no dobra o coś podobnego mi chodziło